Sestdiena, 20. aprīlis Mirta, Ziedīte

“Liepāja” nenosargā pārsvaru un zaudē “TalTech”

20.01.2019 19:05

“Olybet” Latvijas un Igaunijas basketbola līgā zaudējumu piedzīvojusi “Liepāja”. Liepājnieki pēc laba pirmā puslaika ne tik labi aizvadīja otro, ar rezultātu 91:98 piekāpjoties “TalTech” basketbolistiem.

Vakar “TalTech” basketbolisti viesojās Ventspilī, kur līgas līderiem zaudēja ar 67:88. Šodien Liepājā Tallinas komanda jau bija favorītes statusā. Liepājnieki ar četrām uzvarām ieņem vien 13. vietu turnīra tabulā, kamēr “TalTech” ar deviņām uzvarām ir 6. vietā. Iepriekšējā abu komandu tikšanās reizē “TalTech” izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 99:82, bet kopš spēles 30. septembrī Liepājas komanda ir kļuvusi spēcīgāka.

Spēli labi sāka Džastins Džonsons, bet arī viesi atbildēja ar rezultatīviem uzbrukumiem. Līdz ceturtdaļas vidum liepājniekiem izdevās iegūt piecu punktu pārsvaru (15:10). “TalTech” basketbolisti ar vairākiem precīziem tālmetieniem spēja turēties mājiniekiem līdzās, bet ne pārņemt vadību. Ceturtdaļas turpinājumā cīņa ritēja līdzīgi un gana rezultatīvi, lai “Liepāja” uzvarētu pirmo desmitminūti ar rezultātu 31:25.

Otrajā ceturtdaļā rezultativitāte saruka, bet komandas turpināja līdzīgu spēkošanos. “TalTech” pāris reizes sadeldēja deficītu līdz diviem punktiem, bet labs izrāviens ļāva “Liepājai” iegūt astoņu punktu pārsvaru (46:38). Pusotru minūti līdz puslaika beigām Džonsons palielināja pārsvaru arī līdz 11 punktiem, bet lielajā pārtraukumā komandas devās pie rezultāta 53:44.

Pirmie punkti otrajā puslaikā tika gūti vien trešajā minūtē. “Liepāja” pāris minūtēs atjaunoja 11 punktu pārsvaru. Ar tālmetienu un triecienu grozā no augšas trešās ceturtdaļas pirmajā pusē izcēlās RIhards Bērziņš, bet tad sešu punktu izrāviens padevās viesiem. Mājinieki trāpīja divus tālmetienus un atjaunoja 10 punktu pārsvaru, bet Jāns Puidets ar precīzu tālmetienu uzstādīja ceturtdaļas beigu rezultātu – 68:61.

Ceturto ceturtdaļu ar vēl vienu sešu punktu izrāvienu sāka “TalTech”, saasinot spēli. Pēc četrām spēlētām minūtēm Puidets panāca izlīdzinājumu, tādējādi īstā cīņa par uzvaru varēja sākties (78:78). Labs spēles nogrieznis padevās viesiem, kas iekrāja piecu punktu pārsvaru (87:82). Lai arī liepājnieki arī spēja realizēt savus uzbrukumus, atspēlēties neizdevās. Divas minūtes līdz pamatlaika beigām “TalTech” bija vadībā ar 90:88. “Liepāja” spēja sadeldēt deficītu līdz minimumam, bet tuvāk netika. Pēdējā minūtē, svarīgā brīdī neizdevās arī izcīnīt atlēkušo bumbu pie sava groza, kas galu galā maksāja vēl divus punktus no soda metiena līnijas. Pēdējās 24 sekundēs mājinieki neatspēlēja četru punktu deficītu, zaudējot “TalTech” vienībai ar rezultātu 91:98.

“Liepāja” – “TalTech” 91:98 (31:25, 22:19, 15:17, 23:37)

Liepāja: Kavas 24, Hāzners 23, Džonsons 23 (6 ab), Rovs 11 (9 rp), Ate 5, Bērziņš 5, Hudins, Ķuze, Matisons, Vuciņš.
TalTech: Rādiks 21 (9 ab), Gīse 19 (10 ab), Metsalu 14, Puidets 14 (7 rp), Arbets 11 (8 ab), Kābins 9 (6 rp), Šmalzs 7, Maskulia 3, Kuimets, Seins.