“Liepāja” nespēj lauzt cīņas gaitu un zaudē Tallinā

27.10.2019 19:52

Zaudējumu “Pafbet” Latvijas-Igaunijas basketbola līgā piedzīvojusi “Liepāja”. Liepājnieki izbraukumā Tallinā tikās ar “TalTech” basketbolistiem, atzīstot to pārākumu ar rezultātu 78:85.

Abas komandas šīs sezonas sākumu nevar saukt par sekmīgu, jo izcīnīta tikai viena uzvara. Pagājušajā sezonā “TalTech” vienība bija spēcīgāka un abas reizes pieveica “Liepāju”. Lai arī spēle bija izbraukumā, liepājniekiem bija izredzes pacīnīties par panākumu.

Spēles sākums nebija sevišķi rezultatīvs. Vispirms liepājnieki ieguva četru punktu pārsvaru, bet “TalTech” atbildēja ar 8:1 izrāvienu. Pirmās ceturtdaļas otrajā pusē viesi atjaunoja līdzsvaru uz tablo (10:10). Trīs minūtes līdz ceturtdaļas beigām Rodriks Saiks izvirzīja viesus vadībā, bet turpinājumā “TalTech” veica vēl vienu izrāvienu, kas ļāva būt vadībā pēc 10 spēlētām minūtēm ar rezultātu 21:12.

Otro ceturtdaļu krietni labāk sāka liepājnieki, pēc Anrija Miškas un Eduarda Hāznera precīzajiem tālmetieniem samazinot rezultāta starpību līdz diviem punktiem (24:26). “TalTech” neļāva pretiniekiem panākt izlīdzinājumu un atjaunoja sešu punktu pārsvaru (34:28). Pāris minūtes vēlāk rezultāta starpība pieauga līdz deviņiem punktiem, “Liepājas” basketbolistiem nespējot mainīt cīņas gaitu par labu sev. Tādējādi “TalTech” devās lielajā pārtraukumā jau pārliecinošā vadībā – 48:36.

Trešajā ceturtdaļā “Liepāja” sakārtoja spēli aizsardzībā, bet līdz ceturtdaļas vidum turpinājās problēmas uzbrukumā. “TalTech” iekrāja 16 punktu pārsvaru, bet tam sekoja liepājnieku izrāviens, rezultāta starpībai sarūkot līdz septiņiem punktiem (50:57). Līdz ceturtdaļas beigām situācija īpaši nemainījās, “Liepājai” saglabājot labas izredzes pacīnīties par uzvaru – 61:52.

Spēles izšķirošo nogriezni nedaudz labāk sāka mājinieki, bet “Liepāja” ātri atgriezās starta pozīcijās (59:68). Nopietnu pieteikumu uz uzvaru tomēr izvirzīja “TalTech” basketbolisti, veicot sešu punktu izrāvienu. Lai kā liepājnieki centās vēl ko sasniegt šajā mačā, vairāk kā sadeldēt deficītu neizdevās. Tādējādi arī Tallinā Liepājas komanda piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 78:85.

Uzvarētāju labā 23 punktus guva un sešas atlēkušās bumbas izcīnīja Lēmets Beklers, bet 19 punkti Jonam Jarvelainenam. “Liepājas” rindās ar 19 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām izcēlās Guntis Sīpoliņš, bet 17 punkti Eduardam Hāzneram.