“Liepāja” netiek galā ar “Kandavu”

Latvijas basketbola “Užavas” kausā ceturtdaļfinālā raksturu nodemonstrēja Nacionālās līgas komanda “Kandava/Anzāģe”, kas pēdējā ceturtdaļā atspēlēja astoņu punktu deficītu un guva uzvaru pār “Liepāju” ar 82:77.

04.01.2023 21:48

“Kandava/Anzāģe” ir vienīgā Nacionālās līgas komanda, kurai izdevies sasniegt “Užavas” kausa ceturtdaļfinālu.

Uz spēlēm pret augstākās līgas komandu Edgara Priedes trenētajai vienībai palīgā nāca Tokijas olimpisko spēļu zelta metiena autors Kārlis Lasmanis, kurš klasiskā basketbola versiju oficiālā turnīrā nav spēlējis kopš 2021. gada decembra, kad kandavnieki kausā cīkstējās ar “Ventspili”.

“Liepājai” šajā izbraukuma spēlē bija vērā ņemami sastāva robi. Ierindā nebija komandas pamatsastāva spēlētāji Renārs Birkāns un Kārlis Žunda. Garajā galā iespējas ierobežoja Arnolda Helmaņa un Frederika Meinarta iztrūkums.

Tāpat vairāki jaunie basketbolisti devušies palīgā izlasēm Baltijas kausā, tādējādi nepalīdzot atrisināt liepājnieku sastāva dziļuma problēmas šim duelim

Sākumsastāvi:
Kandava: Grīnbergs, G. Strāķis, Lasmanis, Savčenko, Saulītis.
Liepāja: Vītols, Šulcs, Geks, Vanags, Šiliņš.

Kandavniekiem padevās ļoti pieklājīga spēles pirmā ceturtdaļa, kuras laikā komandas kapteiņa dvīņu brālis Aigars Strāķis ar trejaci sasniedza mājinieku komandai piecu punktu pārsvaru (19:14).

Pirmo periodu kandavniekiem uzvarēt liedza Ojāra Bērziņa metiens līdz ar ceturkšņa beigu signālu, pēc desmit minūtēm uz tablo esot līdzsvaram – 19:19.

Arī otrajā desmitminūtē abas komandas cīnījās kā līdzīga ar līdzīgu. Lai gan kandavniekiem otrajā ceturtdaļā bija arī četru punktu pārsvars, tomēr, tuvojoties puslaika beigām, viena metiena tiesas vadību sev bija ieguvusi “Liepāja”.

3×3 superzvaigzne Kārlis Lasmanis gan nepieļāva “Kandavas/Anzāģes” līdzjutēju došanos puslaika pārtraukumā pēc siltākiem dzērieniem pie deficīta. Lasmanim gūstot divus punktus caurgājienā, uz ģērbtuvēm komandas devās pie 42:42.

Spēles lūzums šķietami varēja notikt trešā perioda pēdējās trīs minūtēs, kurās Artūra Visocka-Rubeņa trenētās vienības basketbolisti Ričards Vanags un Kārlis Šiliņš guva septiņus bezatbildes punktus, panākot 58:53 piejūras komandai.

Kandavas ozoli Liepājas vējos nelocījās. Pēc Dāvja Geka trāpītajiem tālmetieniem iegūtais liepājnieku astoņu punktu pārsvars nenoturējās.

Kandavnieu kapteiņa Guntara Stāķa un saspēles vadītāja Artūra Grīnberga šovs nolika mājiniekus uz uzvarētāju takas, bet pirms beigu signāla trejaci grozā ieslidināja Lasmanis, nokārtojot kandavniekiem uzvaru pirmajā spēlē ar 82:77.

“Kandava/Anzāģe” – “Liepāja” 82:77 (19:19, 23:23, 11:16, 29:19)

Kandava: G. Strāķis 21, Lasmanis 16 (11 atl.b.), Grīnbergs 13 (10 rez.p.), Saulītis 10, Mastiņš 8, Savčenko 6, Lēmanis 5, A. Strāķis 3, Gotfrīds, Bērziņš, Petkevičs.
Liepāja: Vanags 24, Geks 15, Bērziņš 13, Šiliņš 11, Šulcs 7, Vītols 5, Brežinskis 2, Kilups, Cālītis.