Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Liepāja netiek galā ar Somijas leģionu

09.04.2016 17:55

Sestdien, 9. aprīlī, notiek Latvijas-Igaunijas līgas pusfināli. “TTT Rīga” basketbolistes uzvarēja “1182 Tallinn” ar rezultātu 87:66 un ceturto gadu pēc kārtas iekļuva turnīra finālā. Otrajā pusfinālā “Vega 1/Liepāja” sacentīsies pret Somijas čempionēm “Catz Lappeenranta”.

Somijas čempiones veidoja spēli ap četrām leģionārēm, kuru atlētiskā spēle radīja komandai pārsvaru soda laukumā. Liepājnieces vairāk uzbruka no distances, pirmajā ceturtdaļā realizēja 3 no 7 tālmetieniem un pēc Kristīnes Silarājas trāpījuma izvirzījās vadībā – 16:17. Dažās atlikušajās sekundēs Čandrea Džonsa paspēja izmest pirmo un vienīgo Lāpenrantas tālmetienu. ”Buzzer-beater” metiens bija precīzs – 17:19.

Nākamās ceturtdaļas sākumā somietes guva vēl septiņus bezatbildes punktus, pēc 0:10 izrāviena panākot deviņu punktu pārsvaru – 17:26. Liepājas spēlētājas četras minūtes pēc kārtas neguva punktus no spēles, taču nākamajās epizodēs izdevās veikt 11:4 izrāvienu. Aizsardzībā labi nospēlēja Silarāja, brīvmetienus perfekti izpildīja Rozenberga, otro trīspunktnieku iemeta Jākobsone, bet Sabīne Lipe uzņēmās pabeigt uzbrukumu – 28:30.

Puslaika beigas nebija tik sekmīgas. Somietes 11 minūšu laikā iemeta 5 no 8 tālmetieniem, saglabāja pārsvaru soda laukumā un ieguva 13 punktu pārsvaru – 43:30. Pretinieču leģionāres sameta 40 punktus, turklāt Šlota realizēja visus trīs tālmetienus un piecus no pieciem brīvmetieniem. Ditai Rozenbergai bija astoņi punkti un piecas izprovocētas piezīmes.

Trešajā ceturtdaļā somietes mēģināja bēgt, Liepāja – ķert. Desmitminūtes vidū Lāpenrantas spēlētājas panāca lielāko pārsvaru – 51:37. Rozenbergas, Jākobsones un Vītolas sekmes uzbrukumā ļāva samazināt starpību. Brīdī, kad ”Catz” treneris saņēma tehnisko piezīmi, Ieva Vītola iemeta soda metienu, taču bumbas kontrole beidzās ar spēlētājas pārkāpšanu pāri laukuma gala līnijai – 58:49.

Pēdējās 10 minūtēs ”Catz” dubultoja pārsvaru, apspēlēja liepājnieces trešo reizi pēc kārtas un debijas sezonā sasniedza Latvijas-Igaunijas līgas finālu. ”Vega 1/Liepāja” svētdien plkst. 15:30 bronzas spēlē sacentīsies pret Igaunijas čempionēm ”1182 Tallinn”.

Catz Lappeenranta – Vega 1/Liepāja 75:55 (19:17, 24:13, 15:19, 17:6)