Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

“Pafbet” Latvijas – Igaunijas apvienotajā basketbola līgā sestdienas vakarā zaudējumu piedzīvoja “Liepājas” basketbolisti, kuri ar 73:79 piekāpās zem sevis tabulā esošajai “Viimsi”.

16.03.2024 19:07

“Liepājas” saspēles diriģēšanas pienākumi pēc Emīla Krūmiņa gūtās meniska traumas nodoti Ričarda Vitoļska rokās.

Pats spēles sākums Kurzemes komandai padevās pietiekami labs, pirmā perioda izskaņā rezultatīvi nospēlējot Kristapam Ķilpam un Viktoram Iļjinam, kuru uzbrukuma sekmes deva vēju pilsētas vienībai pārsvaru ar 21:18.

Otrajā ceturtdaļā liepājnieki tika līdz 25 punktu atzīmei un tad mājinieku uzbrukums apstājās, kā ieķēries mušpapīrā.

Sešas minūtes liepājniekiem punkti nenāca vispār, ļaujot “Viimsi” pārņemt spēles vadības grožus.

Pašās pirmā puslaika beigās mājinieki nedaudz iekustināja savus uzbrukuma ratus, tomēr ar pārdomu pilnām sejām liepājnieki devās uz ģērbtuvēm pie sev nelabvēlīgā 32:40.

Trešajā spēles nogrieznī Stefena Vāksa realizētie trīs punktu metieni ļāva “Viimsi” komandai turēties priekšā, pirms noslēdzošajām desmit minūtēm liekot liepājniekiem būt iedzinējos ar desmit punktu atstatumu.

Liepājniekiem Vitoļska trejacis un Kristiāna Šulca pustālais metiens samazināja starpību līdz viena metiena tiesai, bet “Viimsi” nekavējoties atbildēja ar diviem saviem trejačiem.

Nelāgās krāsās situācija ar liepājnieku lazareti iekrāsojās brīdī, kad četras minūtes pirms spēles izskaņas ar sāpju grimasi sejā no laukuma nolēca Kristaps Miglinieks.

Pēdējo pakaļdzīšanos ievadīja Reiņa Avotiņa tālmetiens un Ķilpa divītis, pietuvojot līdz pieciem punktiem. Viesim gan allaž atradās kāds džokeris tris punktu vērtībā, apslāpējot mirkļus, kad “Liepāja” šķietami uzņēma emocionālo pacēlumu.

Pēdējās minūtes sākumā grozā krita Vitoļska izdarītais trīs punktu metiens.

Taču veiksmes cīņai par uzvaru liepājniekiem nepietika, piedzīvojot zaudējumu ar 73:79 pamatturnīra pēdējā spēlē savu skatītāju priekšā.

Apvienotās līgas regulāro sezonu “Liepāja” pabeigs pēc nedēļas ar viesošanos “Arēnā Rīga” pret “Rīgas Zeļļiem”.

“Liepājas” rindās 20 punktus, sešas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles sakrāja Kristaps Ķilps. Pie 14 punktiem tika Ričards Vitoļskis.

“Viimsi” panākumu ar 27 gūtiem punktiem kala Stefans Vākss, kurš trāpīja sešus no 13 izdarītajiem trīs punktu metieniem.

“Liepāja” – “Viimsi” 73:79 (21:18, 11:22, 20:22, 21:17)

Liepāja: Ķilps 20 (6 atl.b.; 6 rez.p.), Vitoļskis 14, Dubulta 12, Miglinieks 8, Avotiņš 8, Iļjins 6, Šulcs 4, Bērziņš 1, Arājs, Visockis-Rubenis, Soldatenoks.
Viimsi: Vākss 27, Sūrorgs 17, Verhēvens 13 (13 atl.b.), Hints 10, Lehe 6, Kūsma 4, Koks 2, Arops, Sunds.