“Liepāja” noslēdzošajā ceturtdaļā nokārto uzvaru pār jēkabpiliešiem

06.10.2018 19:24

“Olybet” Latvijas – Igaunijas apvienotajā basketbola līgā pie pirmā panākuma tika BK “Liepāja”, savā laukumā pārspējot “Jēkabpils/SMScredit.lv” komandu ar rezultātu 81:65.

Liepājā pirmo spēli “Jēkabpils” rindās aizvadīja Verners Kohs un Edgars Štelmahers. Pēc liepājnieku lietuviešu leģionāra Justa Nauseda pirmajiem spēles punktiem ar precīzu trejaci izcēlās jēkabpilietis Rainers Hermanovskis, izvirzot vadībā lūšus. Turpinājumā deviņus punktus pēc kārtas jēkabpiliešu rindās guva Kohs, pirmā ceturkšņa vidū sasniedzot rezultātu 12:6 par labu viesu komandai. Ar Štelmahera rezultatīvajiem uzbrukumiem “Jēkabpils” pārsvars pieauga līdz 11 punktiem, taču Džastins Džonsons palīdzēja liepājniekiem līdz pirmās ceturdaļas beigām pietuvoties rezultāta starpībā. Pēc nospēlētām desmit minūtēm “Liepāja” atradās iedzinējos ar 19:25.

Otrās ceturtdaļas otrajā minūtē Kohs palielināja jēkabpiliešu pārsvaru līdz deviņiem punktiem, bet tad sekoja “Liepājas” izrāviens, kas izlīdzināja mača rezultātu – 30:30. Liepājnieki ceturkšņa otrajā pusē pārņēma spēles vadību, punktus gūstot kurzemnieku leģionāriem. Lielajā pārtraukumā “Liepāja” devās ar sev labvēlīgo 41:37.

Trešajā spēles nogrieznī Krastiņa un Džonsona rezultatīvā spēlē ļāva mājinieku komandai panākt +9. Kurzemnieku izrāvienu ar trejaci piebremzēja Hermanovskis, bet Jurijs Aleksejevs sadeldēja starpību līdz viena metiena tiesai. Pēdējo trejaci spēles trešajā ceturtdaļā realizēja Džonsons, tādējādi dodot “Liepājai” vadību ar 61:55 pirms pēdējām desmit minūtēm.

Noslēdzošo ceturtdaļu ar trīs punktu gājienu uzsāka Aleksejevs, bet Teilors Besičs atbildēja ar saviem diviem punktiem. Ceturtā ceturkšņa vidū pēc Nika Jansona gūtajiem punktiem liepājnieku vadība sasniedza septiņus punktus – 67:60. Mača noslēdzošajās minūtēs “Jēkabpilij” neizdevās atgriezties spēlē par uzvaru. Liepājnieki noturēja iekrāto pārsvaru un ar rezultātu 81:65 apspēlēja jēkabpiliešus, izcīnot sezonas pirmo uzvaru.

“Liepājas” rindās ar 26 punktiem izcēlās Džastins Džonsons, bet ar 17 punktiem uzvarā piedalījās Roberts Krastiņš. Jēkabpiliešiem ar 16 punktiem atzīmējās Verners Kohs.