Otrdiena, 30. aprīlis Liāna, Lilija, Alta

“Liepāja” notur pirmajā ceturksnī iekrāto pārsvaru un sarūgtina Žundas “Keila”

”Pafbet” Latvijas-Igaunijas basketbola līgā trešo uzvaru svinēja ”Liepāja”, kas mājās nosargāja mača ievadā iekrāto pārsvaru un apspēlēja Kārļa Žundas pārstāvēto ”Keila” – 99:88.

28.10.2023 19:03

Kristapa Ķilpa 11 gūtie punkti pirmajā ceturtdaļā iedvesmoja liepājnieku uguņošanu un 35 punktu sakrāšanu kopā, kas divminūtes pauzē ļāva doties ar plus 14.

Līdz pārtraukumam Artūra Visocka-Rubeņa vadītās komandas apgriezieni uzbrukumā kritās, bet viesi no Igaunijas prata samazināt deficītu, ”Liepājai” pēc 20 spēlētām minūtēm esot priekšā – 53:45.

Mačam atsākoties pēc pārtraukuma, ”Liepāja” uz brīdi prata attālināties, tomēr ”Keila” turpināja deldēt deficītu, kas pirms izšķirošajām desmit minūtēm bija septiņu punktu apmērā.

Ceturtajā ceturtdaļā ”Keila” vairākkārt pietuvojās līdz viena metiena tiesai. Liepājnieki gan galotnē uzbruka precīzi un nosargāja uzvaru – 99:88.

Ar 27 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām un četrām piespēlēm uzvaru kaldināja Kristaps Ķilps, bet Roberts Freimanis pievienoja 16+8.

Kristens Kasemetss viesu rindās izcēlās ar 27 punktiem, sešām atlēkušajām bumbām un septiņām piespēlēm. Latviešu basketbolistam Kārlim Žundam septiņi punkti, četras atlēkušās bumbas, divas piespēles un tikpat pārtvertas bumbas.

”Liepāja” – ”Keila” 99:88 (35:21, 18:24, 17:18, 29:25)

”Liepāja”: Ķilps 27 (7ab, 4rp), Freimanis 16 (8ab), Bērziņš 15, Krūmiņš 12 (4rp), Jonāts 11, Dubults 6 (9ab), Soldatenoks 4, Vitoļskis 4, Šulcs 4, Avotiņš.
”Keila”: Kasemetss 27 (6ab, 7rp), Majstorovičs 16, Džonsons 15, Krestiņins 7 (12ab), Žunda 7, Mironenko 7, Sakss 6, Pāvs 2, Tamkivi 1, Sengbušs.