“Liepāja” otrreiz zaudē “TTT Rīga” komandai

04.02.2020 20:50

Otrdien, 4. februārī, “Douglas” Baltijas basketbola līgā notika viena spēle. “TTT Rīga” izbraukukumā apspēlēja “Liepāja/LSSS” ar 106:71. Rīdzinieces divas kārtas pirms regulārās sezonas beigām nodrošināja pirmo vietu pamatturnīrā.

TTT aizsardze Binta Drammeha 29. janvārī devās uz Stokholmu un vēlāk uz Beļģijas pilsētu Ostendi. Kitija Laksa saņēma brīvdienu, tomēr devās braucienā uz Kurzemi. Rīgas komandu izbraukumā pārstāvēja pamata septiņnieks, kā arī juniores Vanesa Jasa un Paula Mauriņa.

Daļa Donskihite un Katrīna Trankale ļoti cieši aizsargājās pret Marinu Meibriju, neļaujot saspēles vadītājai iesākt uzbrukumus. Liepājnieces labi izspēlēja bumbu līdz brīviem metieniem (Veidere, Petermane), bet Megana Rozenboma teicami darbojās garāmgājienos. Trešajā minūtē 4:12 Liepājas labā. TTT pēc minūtes pārtraukuma atbildēja ar agresīvām Meibrijas darbībām un ātrām pārejām uzbrukumā, izdarot metienus dažu sekunžu laikā – 16:12. Trankale pēc Liepājas pauzes izcēlās ar 2+1 gājienu, Klakockas divpunktniekam ar Meibrijas apspēlēšanu apakšā atbildēja Grigorjeva – 18:17. Pirmās ceturtdaļas beigās rīdziniecēm izdevās neliels izrāviens – 28:24.

Liepāja otro desmitminūti sāka ar 0:7 izrāvienu. Veidere, Donskihite un Gotfrīda panāca trīs punktu pārsvaru – 28:31. Kurzemniecēm vadībā noturēties neizdevās ilgi. Meibrija atkal kāpināja apgriezienus, uzņemoties iniciatīvu uzbrukumu noslēgumos. Divi tālmetieni, virkne punktu tuvāk grozam – TTT rāvās uz priekšu. Līdz puslaika beigām groza tuvumā rezultatīvi nospēlēja Paula Strautmane, bet Kate Krēsliņa izcēlās ar diviem trīspunktu metieniem – 57:37.

Trešajā ceturtdaļā TTT pārsvars turpināja augt, pusstundas beigās pēc Meibrijas ”step back” tāmetiena sasniedzot 32 punktu atzīmi – 85:53. Liepāja sasparojās un labāk iesāka ceturto desmitminūti. Rūta Veidere un Katrīna Trankale īsā laikā sameta piecus punktus katra, agresīvi turpināja spēlēt Rozenboma un Ketija Vihmane – 90:67. Rīdzinieces pārgrupējās un pēdējās sešās minūtēs atjaunoja vairāk nekā 30 punktu pārsvaru.