Ceturtdiena, 16. maijs Edijs, Edvīns

“Liepāja” pagarinājumā dramatiski pieveic LU

03.12.2017 20:01

“Olybet” Latvijas Basketbola līgā saspringtā cīņā pie ceturtā panākuma tika “Betsafe/Liepāja” basketbolisti, kas neskatoties uz iespaidīgo pārsvaru puslaikā, vien pagarinājuma pēdējās sekundēs ar rezultātu 85:83 spēja izraut panākumu pār “Latvijas Universitāti”.

Spēles sākumā viesu komandas rindās uguņoja Roberts Krastiņš, nepilnās trīs minūtēs izceļoties ar deviņiem punktiem un “Betsafe/Liepāja” vienībai panākot labvēlīgo 9:4. Līdz pirmā ceturkšņa vidum “Latvijas Universitāte” samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet liepājnieku rindās stafeti pārņēma Toms Leimanis, rezultatīvi noslēdzot savas komandas uzbrukumus. Pirmo desmit minūšu laikā mājinieki vairāk kārt ar maziem izrāvieniem pietuvojās, bet ceturtdaļas izskaņā divas reizes precīzs bija Kārlis Lasmanis, ļaujot liepājniekiem panākt rezultātu 24:18.

Otrās desmit minūtes, īpaši ceturtdaļas vidū, aizritēja Kurzemes komandai labvēlīgā gultnē. Jau perioda vidū liepājnieki pārsniedza divciparu pārsvaru, turpinot pārliecinoši doties pretī panākumam. Puslaika noslēdzošajās minūtēs studenti vairākkārt apturēja pretiniekus ar pārkāpumiem, kas ļāva liepājniekiem savu pārsvaru audzēt no brīvmetienu līnijas. Lielajā pārtraukumā Agra Galvanovska trenētā komanda devās ar 50:32.

Gunta Endzela norādījumi puslaika pārtraukumā tika saklausīti un “Latvijas Universitāte” spītīgi kārpījās ārā no pašu izraktās bedres, neatlaidīgi deldējot deficītu. Zem desmit punktu starpības studentus pavilka Rendijs Feikners, bet trešās ceturtdaļas pēdējā minūtē Pēteris Rēķis samazināja starpību līdz pieciem punktiem. Tomēr pašā perioda izskaņā Krastiņš trāpīja trejaci, palielinot viesu komandas vadību pirms mača noslēdzošās daļas – 66:65.

Noslēdzošajā ceturtdaļā iniciatīvu uzņēmās Linards Jaunzems, kurš individuāli gūstot desmit punktus spēja pietuvjot “Latvijas Universitāti” līdz trīs punktu atstatumam (71:74) četras ar pusi minūtes līdz otrā puslaika izskaņai. Līdz spēles izskaņai turpinājās saspringts cīniņš, fantastiski spēlējošajam Jaunzemam sadeldējot rezultāta starpību līdz minimumam (75:76). Pusminūti līdz pamatlaika beigām Roberts Krūmiņš trāpīja vienu no diviem soda metieniem, izlīdzinot mača rezultātu – 76:76. Pēdējā uzbrukumā liepājnieki pieļāva kļūdu, atliekot uzvarētāja noskaidrošanu uz spēles pielikto laiku.

Viesu komandā papildlaika sākumā rezultatīvi spēlēja Arnis Ate, kamēr mājinieku rindās ar rezultatīvām darbībām atbildēja Rendijs Feikners. Nepilnas trīs minūtes līdz pagarinājuma beigām rezultāts bija 83:81 par labu kurzemniekiem. Vairākas minūtes neviena komanda punktus neguva, bet rezultātu izkustināja Renāra Birkāna divi soda metieni, 16 sekundes līdz beigām atgriežot mačā līdzsvaru. Tomēr pēdējais vārds spēlē piederēja liepājniekiem, komandas leģionāram Kailam Bendžaminam sekundi līdz mača beigām panākot 85:83. LU izmisuma metiens rezultātu nenesa, ļaujot Kurzemes komandai svinēt ceturto uzvaru sezonā, kas liepājniekiem ļāva nostiprināties turnīra tabulas piektajā vietā.

“Latvijas Universitāti” šajā mačā no neveiksmes neglāba Linarda Jaunzema fantastiskais sniegums, gūstot 30 punktus un izcīnot 15 bumbas zem groziem. Uzvarētāju rindās rezultatīvākais bija Roberts Krastiņš, kopumā gūstot 22 punktus, četras reizes esot precīzam no trīs punktu metiena līnijas.