“Liepāja” pārbaudes mačā zaudē “Šiauliai”

BK ”Liepāja” turpina gatavoties jaunajai basketbola sezonai un savā laukumā sacentās ar trīskārtējo BBL čempionu un pērnās sezonas Lietuvas ceturto labāko komandu BC ”Šiauliai”. Nedaudz haotiskā un kļūdām piesātinātā spēlē liepājnieki piekāpās ar 73:83 (14:23, 21:20, 19:21, 19:19).

Ojārs Bērziņš ar bumbu. (Foto: Liepājas basketbols)
15.09.2022 09:37

BK ”Liepāja” starta piecinieks: Birkāns, Bērziņš, Žunda, Vanags, Šiliņš.

Šauļu klubs jauno sezonu sāks 21. septembrī, kad aizvadīs Čempionu līgas maču pret Nīderlandes ”Den Bosch”, bet Lietuvas čempionātā pirmais mačs Antana Sireikas vadītajai komandai paredzēts 28. septembrī ar ”Lietkabelis”. Savukārt ”Liepājas” klubs pirmo oficiālo maču Latvijas-Igaunijas apvienotajā līgā, kā jau rakstījām, aizvadīs 30. septembrī savā laukumā ar ”VEF Rīga”.

Mača sākumu vienības aizvadīja līdzvērtīgā, bet mazrezultatīvā cīņā, kurā dominēja sekmīga aizsardzība. Spēlētāji sapelnīja pa vairākām elementārām kļūdām, metienu precizitāte nebija augsta, un rezultāts piektās minūtes ievadā bija 6:7.

Turpinājumā ar sekmīgiem caurgājieniem lietuvieši nedaudz pajauca lauvu aizsardzību, panākot piecu punktu pārsvaru. Kopumā spēle pirmajā ceturtdaļā bija gana saraustīta, jo basketbolisti naski pelnīja piezīmes.

Pusstundu ilgā pirmā desmitminūte noslēdzās ar viesu vairākiem sekmīgiem soda metieniem, kas viņiem ļāva iekrāt jau deviņu punktu vadību.

Dāsna sodu dalīšana un kļūdu krāšana turpinājās arī otrajā ceturtdaļā, kā rezultātā LOC arēnā dominēja visnotaļ bremzējošs basketbols. Rezultāts auga negribīgi, un tablo 15. minūtē vēstīja 23:29. Tikai puslaika izskaņā cīņa ieguva spilgtākas nokrāsas, kad spēlētāji vienojās dinamiskākā un ātrākā basketbolā.

Šāds pavērsiens sekmēja mājinieku progresu, un mūsējie samazināja deficītu līdz minimumam, tomēr otrās ceturtdaļas pēdējās epizodes sekmīgāk nospēlēja lietuvieši un līdz ar sirēnlauzi vēl iemeta trejaci.

Pēc nospēlētām 20 minūtēm Šauļu basketbolisti bija krietni pārāki cīņā zem groziem (26:15) un mazāk kļūdījās (9:13), bet liepājnieki sekmīgāk realizēja savas iespējas (40%:33%).

Otrajā puslaikā viesi pamainīja cīņas stratēģiju, pielika presingā, uzbrukumā darbojās radošāk, un laukuma saimnieku aizsardzībai klājās sarežģītāk. Nemanot lietuvieši īsā laika sprīdī panāca 16 punktu pārsvaru, spēlēja disciplinētāk un saglabāja pārsvaru cīņā par atlēkušajām bumbām.

Kā svaigs ūdens malks lauvām talkā nāca minūtes pārtraukums, pēc kura kurzemnieki apturēja visu skrējienu un izlīdzināja spēles ritējumu. Brīdī, kad mūsējie vēl atradās uz pacēluma viļņa, spēles grožus savās rokās paņēma Nemanja Bezbradica, kurš pirmajā puslaikā spēlēja vien sešas minūtes un būtisku lomu neveidoja.

Lietuviešu pārsvars atkal pieauga līdz 18 punktiem, un cīņa atkārtoti ievirzījās Šauļu uzstādītajās sliedēs. Mūsējie balto karogu neizkāra, parādīja raksturu un galotnē izveidoja rezultātu nedaudz pieklājīgāku.

Rezultatīvākais ”Liepājas” rindās ar 16 punktiem bija Ojārs Bērziņš, bet viesiem ar 16 punktiem izcēlās Nemajna Bezbradica.

Nākamo pārbaudes maču mūsējie aizvadīs 17. septembrī izbraukumā ar Klaipēdas ”Neptunas”.