Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

“Liepāja” pārtrauc piecu zaudējumu sēriju

“Pafbet” Latvijas – Igaunijas apvienotajā basketbola līgā kopš novembra ieilgušo zaudējumu sēriju pārtraukt neizdevās “Latvijas Universitātes” vienībai, kas palika viena soda metiena atstatumā no pagarinājuma panākšanas pret “Liepāju” – 68:69.

13.02.2024 21:39

Pirmās spēles desmit minūtes aizritēja visai līdzvērtīgā cīņā. Kurzemnieki netika nekur tālāk par viena metiena tiesas pārsvaru, bet “Latvijas Universitātes” lielākā vadība bija +4 pēc Riharda Aleksandrova soda metieniem.

Igoram Sergejevam raidot bumbu cauri stīpai no groza apakšas, pirmais periods noslēdzās pie neizšķirta 23:23.

Aleksandrovs iesāka otro ceturksni ar četriem pēc kārtas gūtiem punktiem, bet vēlāk “Liepāja” panāca septiņu punktu pārsvaru pēc Kristiāna Šulca un Viktora Iļjina trejačiem.

Puslaika izskaņā pret savu bijušo komandu vienu no diviem soda metieniem trāpīja Arnolds Helmanis, tādējādi noformējot puslaika beigu rezultātu – LU iedzinējos ar 34:38.

Lai gan visu trešo ceturtdaļu liepājnieki pavadīja pie vadības grožiem, tomēr izšķirošs izrāviens no kurzemnieku puses izpalika, neaizsniedzoties tālāk par septiņu punktu atstatumu.

Tas ļāva LU komandai mīt pretiniekiem pa pēdām un arī spēles spriedze aizvien pieauga.

Rūdolfam Švītiņam trešā spēles nogriežņa izskaņā trāpot divu punktu metienu, rezultāts kļuva 51:55.

Sajutuši iespēju iekosties spēlē, LU studenti negrieza ceļu nominālajiem favorītiem, tādējādi rodoties nelieliem konfliktiņiem laukumā. Ar Valtera Brieža trāpīto tālmetienu nepilnas septiņas minūtes līdz spēles beigām rezultāts uz tablo tika nolikts līdzsvarā – 57:57.

Gunāra Gailīša trenētajai komandai klāt stāvēja arī veiksme.

Norberts Strautiņš pēc bumbas saņemšanas sajauca skaitļus uz uzbrukuma laika tablo un 11 sekundes pirms laika iztecēšanas palaida groza virzienā traku metienu no vienas kājas labu sprīdi aiz trejača līnijas.

Bumba krita grozā, dodot studentiem emocionālo pacēlumu.

“Latvijas Universitāte” trīs minūtes un 33 sekundes pirms pamatlaika beigām panāca savu lielāko pārsvaru (+4), taču liepājniekus minimālā pārsvarā divas ar pusi minūtes līdz beigām atkal nostādīja Kristiāna Šulca trejacis.

Gulbenietis turpināja bez sirdsapziņas pārmetumiem mest no tālienes, panākot Artūra Visocka-Rubeņa vienībai četru punktu vadību.

LU vienība gan nelūza un turpināja cīnīties līdz beigām, dodot sev iespēju panākt kā minimums neizšķirtu. Pēc sāpīgas sadursmes uz soda metiena līnijas stājās Aleksandrovs, kurš pirmo soda metienu trāpīja, bet otrais krita garām grozam.

Arnolds Helmanis devās cīņā par atlēkušo bumbu un izsita to ārpus trīs punktu metiena līnijas. Steidzīgā cīņā bumba nonāca līdz Norbertam Strautiņam, kuram nācās mest nesagatavotu metienu.

Strautiņa raidītā bumba atsitās pret vairogu un pēc tam stīpu, lidojot ne tur, kur studentiem būtu vēlējies.

Skanot beigu signālam, “Latvijas Universitātei” ar 68:69 nācās ierakstīt 12. pēc kārtas piedzīvoto zaudējumu apvienotajā līgā.

“Latvijas Universitāte” – “Liepāja” 68:69 (23:23, 11:15, 17:17, 17:14)