Šiliņa performance kaldina “Liepājai” uzvaru sezonas pirmajā Kurzemes derbijā

Sezonas pirmais Kurzemes basketbola derbijs norisinājās Latvijas basketbola “Užavas” kausa izcīņas ceturtdaļfinālā. “Liepājas” basketbolisti ar 71:65 uzveica savus Ziemeļu kaimiņus ventspilniekus, tiekot pie sešu punktu handikapa pirms atbildes spēles.

Kārlis Šiliņš. (Foto: Ģirts Gertsons)
15.12.2021 21:32

Tā kā Latvijas-Igaunijas apvienotajā līgā liepājnieku un ventspilnieku savstarpējās cīņas nav paredzētas līdz februārim, tad pirmā komandu tikšanās šosezon notikusi Latvijas kausa izcīņā.

“Liepājas” komanda sagādāja “Ventspilij” sezonas pirmo zaudējumu oficiālās spēlēs, jo līdz šim Latvijas-Igaunijas čempionātā Ginta Fogela padotie bija spēlējuši bez klupieniem.

Vēju pilsētas komandas uzvaru ar 22 gūtiem punktiem kaldināja Roberts Krastiņš, kurš raidīja grozā četrus trejačus. Savukārt Kārlis Šiliņš izcēlās ar 15 gūtiem punktiem, 14 izcīnītām atlēkušajām bumbām un pieciem bloķētiem metieniem.

Ventspilnieku amerikāņu viesspēlētājs Lerijs Tomass sakrāja 16 punktus savas komandas labā. Viņa tuvākie sekotāji ar 11 punktiem bija Guntis Sīpoliņš un Artūrs Ausējs.

Sākumsastāvi:

Liepāja: Bērziņš, Žunda, Krastiņš, Raimo, Šiliņš.
Ventspils: Tomass, Ausējs, Mediss, Jaunzems, Sīpoliņš.

Kurzemes derbiju ar septiņiem pēc kārtas gūtiem punktiem iesāka liepājnieki. “Ventspils” pamazām deldēja starpību un Artūrs Ausējs ar diviem punktiem pirmās ceturtdaļas vidū pirmo reizi deva vadību viesu komandai (10:9). “Liepāja” pirmā ceturkšņa otrajā pusē guva panākumus ar spēli uz groza apakšu un pēdējais sekmīgais metiens periodā piederēja Kārlim Šiliņam, kurš deva minimālu pārsvaru “Liepājai” – 15:14.

Otrajā ceturtdaļā rezultatīvi spēlēja liepājnieku “veterāns” Roberts Krastiņš. 27 gadus vecais uzbrucējs raidīja grozā divus trejačus, kopumā ceturksnī izceļoties ar desmit punktiem. Pirms puslaika beigu signāla tālmetienu grozā raidīja Šiliņš un “Liepāja” pārtaukumā devās ar 37:30 pārsvaru.

Arī otrajā puslaikā vēju pilsētas punktu vezumu turpināja vilkt Krastiņš un Šiliņš, palīdzot savai komandai sasniegt 15 punktu vadību. Trešā perioda izskaņā mājinieku pārsvars saruka pēc Gunta Sīpoliņa danka un Rodrigo Būmeistera caurgājiena, pirms ceturtās ceturtdaļas rezultātam esot 57:48.

Pēdējās ceturtdaļas sākumā Kārlis Žunda ar metienu no tālās distances atjaunoja 15 punktu pārsvaru liepājniekiem, taču “Ventspils” apzinājās, ka uzvarētājs tiek noteikts divu spēļu summā, aktīvi metoties deldēt strarpību. Ceturtdaļas pēdējā minūtē Lerijs Tomass sadeldēja atstatumu līdz tikai viena metiena tiesai, taču no soda līnijas “Liepāja” nokārtoja uzvaru ar 71:65, kas pirms gadu mijas gaidāmajā atbildes spēlē dos liepājniekiem sešu punktu handikapu.

“Liepāja” – “Ventspils” 71:65 (15:14, 22:16, 20:18, 14:17)

Liepāja: Krasiņš 22, Šiliņš 15 (14 atl.b., 5 bloķ.m.), Bērziņš 12, Raimo 9, Žunda 9, Salmiņš 2, Vuciņš 2, Hlebovickis, Jakubauskis.
Ventspils: Tomass 16, Ausējs 11, Sīpoliņš 11, Mediss 7, Jaunzems 6, Ķilps 6, Būmeistars 5, Krestiņins 3, Šulcs.