Otrdiena, 16. aprīlis Mintauts, Alfs, Bernadeta

“Liepāja” sērijas izšķirošajā spēlē izcīna smagu uzvaru un nokārto dueli pret VEF

“Pafbet” LBL pusfinālā šovakar iekļuva “Liepāja”, kas smagā cīņā atspēlējās un pārspēja “Valmieru Glass/ViA” (66:59), gūstot uzvaru sērijā ar 3-2. Jau pēc divām dienām “Liepājai” jāsāk pusfināla sērija pret “VEF Rīga”.

Valters Liepiņš ar bumbu, Roberts Blumbergs sedz. (Foto: Jānis Lārmanis/Valmiera Glass/ViA)
23.04.2021 20:36

“Liepāja” ceturtdaļfināla sērijā bija izsēta augstāk un tika uzskatīta par favorīti, ko sērijas pirmajās divās spēlēs arī izdevās apliecināt, neskatoties uz Renāra Birkāna nespēlēšanu traumas dēļ panākot sev vadību 2-0.

“Valmieras” komanda šajā situācijā gan nepadevās un uzvarēja divās nākamajās spēlēs, kā arī šodienas mačā panāca sev labas pozīcijas, lai pabeigtu atspēlēšanos, taču “Liepāja” tomēr izmocīja uzvaru un vietu pusfinālā.

Uzvarētājiem 21 punktu guva Guntis Sīpoliņš, kamēr 16+10 pievienoja Iļja Gromovs. “Valmieras” komanda sīvu cīņu sarūpēja, neskatoties uz to, ka trāpīja tikai četrus tālmetienus no 30.

Valmieras sastāvā Kārlim Apsītim 15 punkti un astoņas atlēkušās bumbas, kamēr Edmunds Elksnis savāca deviņas atlēkušās bumbas un veica piecas rezultatīvas piespēles, taču šoreiz trāpīja tikai divus metienus no 18, gūstot četrus punktus.

“Valmieru” šodien spēlē vadīja Sandis Amoliņš, jo galvenajam trenerim Robertam Zeilem bija veselības problēmas, kuru dēļ viņš spēles sākumā nebija kopā ar komandu, taču bija uz rezervistu soliņa mača izskaņā.

“Valmierai” izdevās veiksmīgs pirmais puslaiks, atkal piespiežot pretiniekus pieļaut daudzas kļūdas. “Liepājai” pirmajā puslaikā tika fiksētas astoņas kļūdas, kā arī neveicās uzbrukumā, kamēr “Valmiera” pat ar komandas līdera Edmunda Elkšņa pieticīgo precizitāti prata izrauties vadībā 33:20 un puslaika pārtraukumā doties ar 33:25.

Rezultatīvi spēlējot Guntim Sīpoliņam un Iļjam Gromovam, “Liepāja” trešajā ceturtdaļā drīz vien panāca neizšķirtu. Ar punktu gūšanu viegli gan neklājās nevienai komandai, laukumā bija daudz divcīņu un fiziskas spēles, taču “Liepājai” šajā “play-off” atmosfērā beidzot izdevās izvirzīties vadībā.

Birkāna tālmetiens četras minūtes pirms beigām deva Liepājai piecu punktu pārsvaru, turklāt bija arī vairākas iespējas atrauties vēl tālāk, taču Ervīns Jonāts prata atbildēt ar savu tālmetienu.

Svarīgs brīdis bija pusotru minūti pirms beigām, kad Birkāna metienu ātrajā uzbrukumā bloķēja Jonāts. Sākumā tika piešķirti divi punkti nepareiza bloka dēļ, taču pēc videoatkārtojuma divi punkti netika ieskaitīti, bet bumba palika Liepājai, kas savu uzbrukumu neizmantoja.

Valmiera vēlreiz pietuvojās līdz -2, taču pēdējā minūtē pati punktus vairs neguva un zaudēja ar 59:66.

“Liepāja”-“Valmiera Glass/ViA” 66:59 (16:20, 9:13, 21:14, 20:12)

Liepāja: Sīpoliņš 21, Gromovs 16 (10 atl.b.), Birkāns 11, Geks 6, Bērziņš 6, Blumbergs 6, Ozolinkevičs, Krastiņš
Valmiera Glass/ViA: Apsītis 15 (8 atl.b.), Jonāts 12, Ziediņš 6, Engers 6, Vēveris 5, Elksnis 4 (9 atl.b.), Liepiņš 2, Salenieks.