Sestdiena, 4. maijs Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Liepāja smagā cīņā piekāpjas Valmierai

29.12.2016 20:21

”Olybet” Latvijas Basketbola līgā pašreizējā čempione ”Valmiera/Ordo” smagā cīņā ar 86:84 pieveica ”Liepāju/Triobet”, lai gan vēl divas minūtes pirms beigām bija pat 10 punktu vadībā. Ar 15 punktiem rezultatīvākais uzvarētāju rindās bija Artūrs Bērziņš, kamēr pēc 370 dienu pārtraukuma traumas dēļ laukumā pirmoreiz devās Haralds Kārlis.

”Valmiera/Ordo” šosezon vienreiz jau spēkojās ar ”Liepāju/Triobet” un cieta zaudējumu 67:69. Šovakar abas komandas tikās Vidzemes Olimpiskajā centrā ”Ordo” komandas mājvietā. Uvja Helmaņa vadītās Valmieras komandas sastāvā Haralds Kārlis pieteikumā bija iekļauts jau arī dažos iepriekšējos mačos, bet oficiālā spēlē laukumā šovakar devās pirmoreiz pēc gandrīz gadu ilga pārtraukuma nopietna savainojuma dēļ. Kārlis gan nospēlēja tikai divas minūtes un punktus neguva.

Pirmajā puslaikā ritēja līdzvērtīga cīņa, kurā Liepāja uz brīdi ieguva piecu punktu pārsvaru, bet ne mirkli nepanāca lielāku vadību. Puslaika izskaņu ar vadību savās rokās sagaidīja Valmieras basketbolisti, Jānim Kaufmanim pēdējā minūtē realizējot tālmetienu (41:37).

Trešo ceturtdaļu veiksmīgāk uzsāka liepājnieki, kuru rindās ar groza guvumiem izcēlās bijušais ”Ordo” spēlētājs Dāvis Rozītis, tāpat rezultatīvi spēlēja Artjoms Butjankovs. Tas palīdzēja noturēt spēli līdzsvarā, bet ”Valmiera” savu izrāvienu 9:2 veica ceturtās ceturtdaļas sākumā, iegūstot 11 punktu pārsvaru. +10 Valmierai bija arī pēdējo divu minūšu sākumā, bet spēli mierīgi negrasījās atdot Roberts Krastiņš, kurš 20 sekundēs guva sešus punktus (tālmetiens un 2+1 ātrajā uzbrukumā).

Valmierai savukārt ar neprecīziem metieniem atbildēja Damjērs Pitss un Kaufmanis, kamēr Liepājas leģionārs Montgomerijs pievilka jau līdz 84:86. Pēdējās 20 sekundēs bumba bija Liepājai, un veiksmi tālmetienos izmēģināja gan Krastiņš, gan Ausējs, taču abi potenciālie uzvaras metieni bija neprecīzi, un Valmiera noturēja uzvaru ar 86:84.

Līdz ar šo panākumu, kurā Ervīns Jonāts izcēlās ar “double-double”, Valmieras komanda pakāpusies uz trešo vietu kopvērtējumā, kamēr Liepāja no izslēgšanas spēļu zonas atpaliek jau par triju uzvaru tiesu.

”Valmiera/Ordo” – ”Liepāja/Triobet” 86:84 (17:20, 24:17, 21:21, 24:26).

Valmiera/Ordo: Bērziņš 15, Jonāts 14 (12 atl.b.), Pitss 13 (9 rez.p.), Laksa 13, Kaufmanis 10, Blaus 8, Vairogs 6, Mālmanis 4, Gabrāns 3, Kārlis.

Liepāja/Triobet: Grifins 16, Butjankovs 15, Montgomerijs 14, Rozītis 12, Krastiņš 10, Ausējs 9, Aizpurs 6, Makmalens 2.