Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

“Liepāja/Triobet” ar -25 zaudē “Valmierai”

16.01.2013 18:16

Šovakar Aldara Latvijas Basketbola līgas čempionātā “Liepājas/Triobet” izbraukumā zaudēja ar 62:87 zeudēja “Valmieras” komandai.

Pats spēles sākums bija līdzīgs, bet, tuvojoties ceturtdaļas vidum, atvērās Jānis Bērziņš, pusotras minūtes gūstot 10 punktus. Precīzu metienu pievienoja arī Butjankovs, un mājiniekiem jau +12 (16:4). Līdz ceturtdaļas beigām liepājnieki nespēja būtiski samazināt mājinieku pārsvaru, un pirmo ceturksni valmierieši uzvarēja ar 24:12. Otrais ceturksnis arī iesākās līdzīgi kā pirmais, komandas punktus guva pārmaiņus. Arī turpinājumā spēles scenārijs atkārtojās, un valmierieši veica 10 punktu izrāvienu, pateicoties Amoliņa, Ziediņa un Iļjina precīzajiem metieniem. Iekrāto +21 mājiniekiem gan noturēt neizdevās, un pārtraukumā BK “Valmiera” devās “tikai” pie +16 (45:29). Jānis Bērziņš pirmajā puslaikā jau paspēja samest 14 punktus un izcīnīt piecas bumbas zem groziem, bet liepājnieku rindās pa septiņiem punktiem guva Artis Ate un Roberts Krastiņš.

Otro puslaiku labāk iesāka mājinieki, kuri kopīgiem spēkiem atguva 20+ punktu pārsvaru. Trešā ceturtdaļa kopumā aizritēja līdzīgā spēlē, liepājniekiem nespējot piekļūt tuvāk kā 19 punktu attālumā, bet valmierieši nesasniedza ievērojamu pārsvaru pieaugumu. Pirms pēdējās ceturtdaļas +22 Valmieras klubam (65:43). Līdz spēles beigām Liepāja tā arī nespēja būtiski lauzt spēles gaitu, un Valmieras klubs izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 87:62. Uzvarētāju rindās lielisks mačs Jānim Bērziņam – viņa kontā 22 punkti un astoņas bumbas zem groziem. Māris Ziediņš pievienoja 21 punktu. Viesu rindās ar 20 punktiem rezultatīvākais bija Roberts Krastiņš.

BK “Valmiera” līdz ar to izcīnīja 12.uzvaru 18 spēlēs, kas dod trešo vietu līgā. Liepājniekiem tikmēr 13.zaudējums 19 mačos un devītā vieta 11 komandu konkurencē. Nākamo spēli valmierieši aizvadīs jau pēc divām dienām, viesojoties Ventspilī, bet “Liepāja/Triobet” Olimpiskajā sporta centrā tiksies ar Latvijas Universitātes komandu.

BK “Valmiera” – “Liepāja/Triobet” 87:62 (24:12, 21:17, 20:14, 22:19)

BK “Valmiera”: Bērziņš 22 (8ab), Ziediņš 21, Iļjins 15 (11ab), Amoliņš 11, Gabrāns 6, Kaufmanis 4, Krūmiņš 4, Butjankovs 4 (7ab), Elksnis, Engers, Saulītis.

“Liepāja/Triobet”: Krastiņš 20, Bricis 12, Ate 9 (10ab), Pastušeņa 6, Helmanis 5, Leiteris 4, Magone 3, Freimanis 2, Paipa 1.