Otrdiena, 27. februāris Līva, Līvija, Andra

“Liepāja/Triobet” atspēlējas pret LU

30.03.2014 19:03

Abas komandas pirms šīs spēles varēja būt pacilātā noskaņojumā. LU pēdējā spēlē prata uzveikt “Jūrmala/Fēnikss” (88:77), bet “Liepāja/Triobet” spēja apspēlēt “Ventspili” (88:81) un “Saldu” (79:66). Iepriekšējos trīs savstarpējos dueļos drošas uzvaras spējusi izcīnīt Liepājas komanda, bet LU ceturtajā spēlē savā laukumā bija gatava parādīt, ka var sagādāt problēmas jebkuram pretiniekam.

Ceturtais abu komandu duelis iesākās rezultatīvi ar 9:2 izrāvienu no LU puses. Liepājnieki ātri vien prata atspēlēties, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam. Tas gan arī bija viss, jo uzreiz sekoja jauns 8:2 izrāviens no mājinieku puses (17:10). Turpinājumā rezultatīva cīņa turpinājās, rezultāta starpībai sasniedzot arī 10 punktus, bet pirmais ceturksnis noslēdzās ar rezultātu 26:20. Pēc līdzīgā cīņā aizvadītas otrās ceturtdaļas pirmās puses, LU atkal spēja iegūt iniciatīvu un dominēt laukumā. “Liepāja/Triobet” nespēja iegrožot LU komandas uzbrukumu, esot spiesta lielajā pārtraukumā doties ar 14 punktu deficītu – 36:50.

Uz otro puslaiku “Liepāja/Triobet” iznāca ar pavisam citu motivāciju. Pirmajās četrās ar pusi minūtēs viesi veica 15:0 izrāvienu, izvirzoties vadībā (51:50). Ceturtdaļas otrajā pusē spēle kļuva nerezultatīvāka un līdzīgāka, bet vadību pirms izšķirošās ceturtdaļas ieguva “Liepāja/Triobet” – 61:58. Ceturtās ceturtdaļas ievadā rezultāta starpība pieauga līdz septiņiem punktiem, bet LU šo spēli tik viegli neatdeva, turpinot regulāri gūt punktus. Ļoti labu sniegumu rādīja Klāvs Strazdiņš un Ingars Aizpurs, velkot mājiniekus uz priekšu.

Spēles liktenis izšķīrās pamatlaika pēdējās trīs minūtēs. Daudz ko izšķīra soda metienu precizitāte, šajā ziņā iespēju samazināt rezultāta starpību neizmantojot LU. Pēdējo minūti ar trīs punktu pārsvaru iesāka “Liepāja/Triobet”, bet pēc precīzā Pīdžeja Hila metiena tas pieauga līdz pieciem punktiem. LU steidzīgi centās atspēlēties, bet nespēja realizēt savus metienus, kas tomēr lika atzīt “Liepāja/Triobet” pārākumu, kas uzvarēja ar rezultātu 82:73.

Uzvarētāju labā 19 punktus guva un astoņas atlēkušās bumbas izcīnīja Lauris Balus, bet attiecīgi 18 un 14 punkti Pīdžeja Hila un Arta Ates kontā. LU rindās ar 18 punktiem izcēlās Klāvs Strazdiņš, bet 15 punkti Ingaram Aizpuram.

“Latvijas Universitāte” – “Liepāja/Triobet” 73:82 (26:20, 24:16, 8:25, 15:21)
LU: Strazdiņš 18, Aizpurs 15, Brizgalovs 13, Plivda 13 (7 ab), Lūsis 6, Darģis 5 (7 ab), Zēbergs 2, Ošiņš 1, Ginters, Bikše.
“Liepāja/Triobet”: Blaus 19 (8 ab), Hils 18, Ate 14, Miglinieks 9, Mažutis 8, Timermanis 7, Freimanis 4, Helmanis 3, Krastiņš, Krūmiņš, Magone, Leiteris.