Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

“Liepāja/Triobet” atzīst “Šiauliai” pārākumu

13.10.2013 16:46

Otro zaudējumu Baltijas Basketbola līgas (BBL) jaunajā sezonā piedzīvojusi “Liepāja/Triobet” komanda, kas savā laukumā piekāpās “Šiauliai” vienībai. Šauļu komandas basketbolisti izšķirošo izrāvienu izdarīja otrās ceturtdaļas otrajā pusē, svinot uzvaru ar rezultātu 87:67.

“Liepāja/Triobet” un “Šiauliai” basketbolisti pirms trīs nedēļām jau mērojās spēkiem pārbaudes turnīrā “Triobet LOC Cup”, kad liepājnieki bija pārāki ar rezultātu 87:85. Baltijas Basketbola līgā abām komandām šī bija otrā spēle. Ja “Liepāja/Triobet” pirmajā mačā ar 71:87 piekāpās “Barsy” komandai no Kazahstānas, tad “Šiauliai” basketbolisti pārliecinoši uzveica “Parnu” vienību – 87:56.

Šī spēle iesākās ar abpusējiem neveiksmīgiem uzbrukumiem. Ja Šauļu komandas basketbolisti izdarīja neprecīzus metienus, tad “Liepāja/Triobet” spēlētāji atzīmējās vien ar kļūdām piespēlēs. Pirmajās minūtēs turpinājās samocīta spēle abu komandu izpildījumā, rezultātam augot ļoti lēni. Labs pavērsiens mājiniekiem bija pretinieku komandas ātri sakrātā piezīmju norma, kas pēc katra nākošā pārkāpuma ļāva izpildīt soda metienus. Lai arī liepājnieki šo situāciju nespēja izmantot, pirmās ceturtdaļas vidū pirmo tālmetienu realizēja Kristaps Miglinieks, izvirzot savu komandu vadībā ar rezultātu 11:6. Ceturtdaļas turpinājumā labāk laukumā izskatījās “Liepāja/Triobet” basketbolisti, bet rezultāta starpību principā nespēja palielināt. Pirmās ceturtdaļas pēdējās divās minūtes “Šiauliai” basketbolistiem izdevās pārņemt iniciatīvu un samazināt rezultāta starpību līdz minimumam – 15:16.

Ļoti neveiksmīga spēles pirmā ceturtdaļa Robertam Freimanim, kurš sev atvēlētajā laikā nopelnīja četras personiskās piezīmes. Tādējādi “Liepāja/Triobet” komandai vajadzēja veidot spēli bez sava pamatsastāva uzbrucēja. Pēc spēlētas minūtes otrajā ceturtdaļā Galdikas atzīmējās ar trīs punktu gājienu, kas viesiem ļāva panākt izlīdzinājumu – 18:18. Abas komandas turpināja spēlēt pavirši, ko pierāda kļūdu skaits. Liepājniekiem ceturtdaļas sākumā tādas bija 12, bet Šauļu komandai astoņas. Tas arī parādījās rezultātā, kas “Liepāja/Triobet” galvenajam trenerim Uvim Helmanim lika ņemt minūtes pārtraukumu – 22:19 “Šiauliai” labā. Viesu izrāvienu izdevās apturēt Artim Atem, kurš vajadzīgā brīdī realizēja tālmetienu. Tas gan bija tikai neliels uzplaiksnījums no mājinieku puses. “Šiauliai” basketbolisti daudz biežāk realizēja savus uzbrukumus, sākoties pēdējām trīs minūtēm pirmajā puslaikā atrodoties vadībā ar 11 punktu pārsvaru (35:24). Atlikušajā laikā viesi turpināja spēlēt pārliecinoši, sagādājot piekto piezīmi Freimanim, realizējot tālmetienu pēdējās sekundēs un noslēdzot pirmo puslaiku ar sev labvēlīgu rezultātu 44:28.

Trešās ceturtdaļas pirmās divas minūtes jaunas vēsmas nenesa. Liepājniekiem turpināja nesekmēties ar uzbrukuma realizāciju, kas “Šiauliai” komandai pirmo reizi ļāva palielināt rezultāta starpību līdz 21 punktam. Labi spēlē iesaistījās pirmo reizi uz maiņu nākušais Renārs Magone, kurš uzreiz guva divus punktus, samazinot pretinieku pārsvaru līdz 17 punktiem. Diemžēl tālāks izrāviens nesekoja. “Šiauliai” ātri vien atjaunoja 21 punkta pārsvaru, to turpinot audzēt. Ceturtdaļa bija pusē, kad Ingus Jakovičs guva piecus punktus pēc kārtas. Rezultāta starpība atkal bija sarukusi zem 20 punktiem, bet ar to bija krietni par maz. Liepājnieki savu sniegumu nespēja pietiekami uzlabot, kas pēc trešās ceturtdaļas lika atrasties iedzinējos ar rezultātu 49:67.

Noslēdzošo spēles daļu ar precīzu tālmetienu ievadīja Miglinieks. “Šiauliai” basketbolisti ar aktīvu spēli aizsardzībā neļāva liepājniekiem iesākt kādu nopietnāku izrāvienu, atjaunojot 20 punktu pārsvaru. Nedaudz atspēlēties “Liepāja/Triobet” komandai izdevās tuvojoties ceturtās ceturtdaļas vidum, kad precīzs no tālās distances bija Roberts Krūmiņš, bet soda metienus realizēja Artis Ate (58:74). Spēles gaita gan parādīja, ka uzvarētājs šajā mačā ir zināms. “Šiauliai” basketbolisti kārtējo reizi atjaunoja 20 punktu pārsvaru, maču noslēdzot ar uzvaru un sagādājot Liepājas komandai otro zaudējumu BBL turnīrā – 87:67.

Viesu komandā neapturams bija Dereks Nīdhems, kurš savas komandas labā guva 28 punktus. “Liepāja/Triobet” labā pa 14 punktiem guva Artis Ate un Arnolds Helmanis, bet pa 11 Inguss Jakovičs un Kristaps Miglinieks.