Sestdiena, 4. maijs Viola, Vizbulīte, Vijolīte

“Liepāja/Triobet” bez problēmām sakauj LU

04.03.2017 18:33

Pārliecinošu uzvaru “Olybet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) spēlē izcīnījusi “Liepāja/Triobet”. Liepājnieki savā laukumā uzņēma “Latvijas Universitātes” basketbolistus, pārspējot tos ar rezultātu 106:82.

“Liepājas/Triobet” un “Latvijas Universitātes” pēdējā savstarpējā spēlē šosezon favorīti bija liepājnieki. Viņi arī uzvarējuši visās trīs iepriekšējās abu komandu tikšanās reizēs (81:70, 87:76, 67:62). Liepājas komandai šovakar uzvara bija ļoti svarīga, lai nezaudētu punktus cīņā par 4. – 8. vietu. Tikmēr LU centās sevi apliecināt no labākās puses.

Spēli komandas sāka līdzīgi, bet tad mājiniekiem izdevās izvirzīties vadībā ar 9:4. Ceturtdaļas vidū Artjoms Butjankovs un Artūrs Ausējs guva piecus punktus un panāca 10 punktu pārsvaru. Īsu laiku cīņa ritēja līdzīgi, kad “Liepāja/Triobet” veica vēl vienu nelielu izrāvienu un iekrāja 14 punktu pārsvaru. LU pirmajā ceturtdaļā ielaida 30 punktus, rezultātam esot 30:17.

Otrās ceturtdaļas ievadā mājinieki guva četrus punktus, bet ar tālmetienu atbildēja Roberts Krūmiņš. Turpinājumā komandas punktus guva pārmaiņus, bet ceturtdaļas otrajā pusē LU pat izdevās sadeldēt deficītu līdz 11 punktiem (42:31). Tuvāk gan neizdevās tikt. Kārlis Lasmanis nepilnā minūtē guva piecus punktus, bet kopumā “Liepāja/Triobet” veica 7:0 izrāvienu. Ausējs ar trīs soda metieniem pietuvināja savu komandu 20 punktu pārsvaram, bet pēdējā uzbrukumā tālmetienu realizēja Linards Jaunzems, komandām dodoties atpūtā pie rezultāta 52:37.

Pēc lielā pārtraukuma komandas uzsāka teju vai tālmetienu konkursu, divus realizējot Jānim Eidukam, bet pa vienam Ausējam un Malkolmam Grifinam. Liepājnieki pēc tam veica 10:0 izrāvienu, priekšlaicīgi izšķirot mača likteni (65:43). Ceturtdaļas otrajā pusē savu varēšanu turpināja demonstrēt Grifins, palielinot rezultāta starpību līdz 26 punktiem (75:49). Pēteris Rēķis un Renārs Birkāns trāpīja pa tālmetienam, bet liepājnieki nepalika atbildi parādā, noslēdzot ceturtdaļu ar labvēlīgu rezultātu 82:55.

Spēles noslēdzošo nogriezni ar 11:0 izrāvienu sāka “Liepāja/Triobet”, principā varot neuztraukties par 100 gūto punktu robežas sasniegšanu, kā arī uzvaru ar graujošu rezultātu. Līdz ceturtdaļas vidum LU basketbolisti iespēlējās, bet rezultāta starpība jau bija 37 punkti (100:63). Laukuma saimnieki sāka iesaistīt spēlē tālākās rezerves, rezultāta starpībai turpinot svārstīties ap 30 punktiem. Līdz pat mača beigām komandas cīnījās līdzīgi un rezultatīvi, liepājniekiem svinot ļoti pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 106:82.

Liepājas komandā seši spēlētāji guva vismaz 11 punktus, rezultatīvākajam ar 24 esot Artūram Ausējam, bet 16 Roberta Krastiņa kontā. LU labā 22 punktus guva Edgars Lasenbergs.

“Liepāja/Triobet” – “Latvijas Universitāte” 106:82 (30:17, 22:20, 30:18, 24:27).