Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

“Liepāja/Triobet” galotnē zaudē LU

14.03.2013 19:20

Šovakar Aldara Latvijas Basketbola līgas 1.divīzijas spēlē “Liepāja/Triobet” basketbolisti ar 97:100 zaudēja “Latvijas Universitātes” komandai.

LU uz Liepāju devās ar ievērojamiem robiem sastāvā – jau iepriekš vēstīts, ka savainojuma dēļ sezona, iespējams, jau beigusies Kristapam Dārgajam, bet slimības dēļ komandai nevarēja palīdzēt Mārcis Vītols un Kristaps Brigmanis, līdz ar to nomināli saspēles vadītāja pozīcijā bija palicis tikai Visvaldis Bikše.

Neraugoties uz iztrūkumiem sastāvā, LU sāka maču labāk(7:2), bet Ate ar ”danku”,Bricis ar trejaci un Pleiters ātrajā ceturtdaļas vidū panāca izlīdzinājumu (9:9). Mājinieki jau no spēles sākuma ķērā spie presinga pa visu laukumu. Četras minūtes pirms ceturtdaļas beigām Peiners pārtvēra bumbu, aiztraucās ātrajā un trieca no augšas, liekot Mājeniekam pieprasīt minūtes pārtraukumu pie mīnus seši (9:15). Abas komandas pieļāva daudz tehniskā brāķa, bet uzbrukumā mājinieki centās spiest uz spēku groza tuvumā, kamēr LU kopumā sekmīgi balstījās uz individuālo meistarību, apspēlējot viens pret vienu. Pēc desmit minūtēm 28:23 par labu LU. Otro ceturksni ar septiņiem bezatbildes punktiem sāka Liepāja, pārņemot vadību (30:28). Cīņa par vadību gan ar to neapstājās, un tajā labāk veicās LU, kas pēc 20 minūtēm ārkārtīgi rezultatīvā cīņā atradās vadībā ar 51:46.

Arī pēc lielā pārtraukuma kļūdu īpatsvars nemazinājās – nepilnā minūtē trīs, un rezultātu otraja puslaikā izdevās atklāt tikai pēc divarpus spēlētām minūtēm, kad no soda metienu līnijas precīzs bija Pleiters. Vēlāk arī Adedirans un Bricis meta nekļūdīgi, panākot līdzsvaru uz tablo (53:53). Tieši Briča iniciatīva ļāva liepājniekiem trešās ceturtdaļas vidū sasniegt jau piecu punktu pārsvaru (58:53). Zēberga, Peinera un Saknīša precizitāte divas minūtes pirms beigām atkal lika mainīt vadības grožus (62:61), bet Bricis nekavējoties atbildēja ar 3+1 gājenu. Pie tam ceturto piezīmi šajā epizodē saņēma Peiners. Pēdējā ceturtdaļas minūtē Saknītis trāpīja divus trejačus, un LU pirms pēdējām desmit minūtēm bija vadībā ar 71:66.

Pēdējā ceturkšņa sākumā LU panāca pat plus astoņi (77:69), bet noturēt šādu pārsvaru neizdevās. Ceturtdaļas vidū rezultatīvāko sezonas spēli aizvadījušais Zēbergs saņēma piekto piezīmi, un liepājnieki turpināja tuvoties. Brīdī, kad tas visvairāk vajadzīgs, līderu lomu sāka uzņemties pieredzējušākie LU vīri Peiners un Rubenis.. Trīs ar pusi minūtes pirms beigām Peiners iemeta 3+1, panākot 89:81. Liepāja turpināja izteikti spiest uz apakšu, ļaujot Adediranam vākt savu punktu ražu. Pēdējā pusminūtē Bricis trāpīja no tālienes un pēc tam arī caurgājienā. 11 sekundes līdz beigām LU plus divi un bumba. Sodu taktika neattaisnojās liepājniekiem, un LU svinēja panākumu ar 100:97.

Žanis Peiners guva 19 punktus un atdeva piecas rezultatīvas piespēles, bet Rihardam Zēbergam un Nikam Saknītim rezultatīvākās spēles sezonā – 17 un 15 punkti. Liepājniekiem 25 punkti Artūra Briča kontā, bet 20 punkti un sešas bumbas Aleksejam Adedirenam.