“Liepāja/Triobet” izbraukumā zaudē “Valmierai”

04.12.2013 20:30

Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā Aldaris Latvijas Basketbola līgas ietvaros cīņā satikās divas no kopvērtējuma augšgala komandām, proti, BK ”Valmiera” un ”Liepāja/Triobet”. “Valmiera” saviem pretiniekiem vadībā izvirzīties neļāva ne reizi un uzvarēja ar 78:65.

Abas komandas pirms šīs spēles LBL bija piedzīvojušas tikai trīs zaudējumus, tiesa, ”Valmierai” bija par vienu uzvaru vairāk, līdz ar to tā ieņēma trešo vietu, liepājnieki – ceturto. Pirmajā aplī ar 80:65 uzvaru bija izcīnījusi ”Valmiera”, taču kopš tā laika nopietnas izmaiņas bija piemeklējušas abu komandu sastāvus. ”Valmierā” bija atgriezies centrs Viktors Iļjins, bet liepājnieku rindas bija papildinājis Mareks Jurevičus.

Pirmajā ceturtdaļā komandas darbojās samērā līdzīgi, taču neilgi pirms pārtraukuma mājiniekiem padevās izrāviens, kuru ar ļoti tālu tālmetienu noslēdza Jānis Kaufmanis (24:16), kurš jau tobrīd bija guvis 10 punktus. ”Valmiera” turējās vadībā arī otrajā ceturtdaļā, taču Miglinieka un Ates tālmetieni nekur viņiem atrauties neļāva, un puslaiks noslēdzās ar tikai +4 (43:39).

Trešajā ceturtdaļā liepājnieki pietuvojās vēl tuvāk un jau bija gatavi pārņemt vadību, taču pāris neprecizitātes pēc kārtas ļāvai ”Valmierai” atgūties, turklāt ceturtdaļas vidū tā noorganizēja ļoti skaistu ātro uzbrukumu, kuru noslēdza Kristaps Dārgais (64:56). Pēdējajā ceturtdaļā arvien vairāk izpaudās valmieriešu pārākums zem groziem, viņi vairākkārt izcīnīja atlēkušās bumbas uzbrukumā, bet spēles kopējā statistika šajā rādītājā bija pavisam iespaidīga (41:25).

Spēles beigās visas šaubas par uzvarētāju izgaiņāja Viktors Iļjins, kurš pāris sekunžu intervālā paspēja gan nobloķēt pretinieku metienu, gan triekt bumbu grozā laukuma otrā galā, un ”Valmiera” uzvarēja ar 78:65, izcīnot savu 10. uzvaru turnīrā. Māris Ziediņš šajā spēlē izcēlās ar double-double (14+11), bet Jānis Kaufmanis guva 19 punktus. Zaudētājiem 15 punkti Arta Ates rēķinā.

Valmiera- Liepāja/Triobet 78:65 (24:16, 19:23,21:17, 14:9 )

Valmiera: Kaufmanis 19, Iļjins 15 (10 atl.b.), Dārgais 14, Ziediņš 14 (11 atl.b.), Amoliņš 5, Elksnis 4, Cipruss 4, Geks 2, Gabrāns 1 (9 rez.p.), Plivda, Saulītis

Liepāja/Triobet: Ate 15, Miglinieks 11, Jurevičus 11, Jakovičs 10, Magone 5, Helmanis 4, Mažutis 4, Freimanis 3, Blaus 2, Krastiņš