Otrdiena, 7. maijs Henrijs, Jete, Henriete, Enriko

“Liepāja/Triobet” izcīna pirmo uzvaru

15.10.2016 18:54

Pie pirmā panākuma “Olybet” Latvijas Basketbola līgā (LBL) tikusi “Liepāja/Triobet”, kas savā laukumā uzņēma “Ogri/Kumho Tyre”. Liepājnieki uzveica ogrēniešus Kaspara Bērziņa debijas spēlē ar rezultātu 86:74.

Liepājnieki sezonu sākuši sevišķi neveiksmīgi, piedzīvojot četrus zaudējumus četrās spēlēs, dalot pēdējo vietu turnīra tabulā ar “Latvijas Universitāti”. Tikmēr Ogres komanda četros mačos uzvaras un zaudējumus dalījusi uz pusēm. Vakar “Ogre/Kumho Tyre” paziņoja par Kaspara Bērziņa piesaistīšanu, kurš jau kādu laiku trenējās kopā ar komandu. Neskatoties uz to, neliels favorītu status tomēr bija Liepājas komandai.

Spēle sākās ar vairākiem nerealizētiem uzbrukumiem, rezultātam tiekot atklātam vien pēc divām spēlētām minūtēm. Ar Latīfa Makmalana pūlēm mājiniekiem izvirzījās vadībā ar 4:1. Turpinājumā liepājnieki ieskrējās uzbrukumā, palielinot rezultāta starpību līdz astoņiem punktiem. Ceturtdaļas otrajā pusē debiju Ogres komandā piedzīvoja arī Kaspars Bērziņš. Viesiem padevās izrāviens, spējot atjaunot līdzsvaru uz tablo (11:11). Turpinājumā ar viesspēlētāju pūlēm Liepājas komanda atjaunoja nelielu pārsvaru, noslēdzot pirmo ceturtdaļu ar rezultātu 19:15.

Otro ceturtdaļu ar 9:0 izrāvienu sāka viesi, kas ļāva kādu laiku noturēties vadībā. Četrās minūtēs liepājnieki zaudēto atguva, Dāvim Rozītim atgriežot savu komandu vadībā (27:26). Ceturtdaļas otrajā pusē jau izrāviens padevās “Liepāja/Triobet” basketbolistiem, kas divas minūtes pirms puslaika beigām atradās vadībā ar 40:30. Kā pirmās ceturtdaļas izskaņā, tā arī otrās vienu soda metienu no diviem realizēja Kaspars Bērziņš, minimāli palīdzot savai komandai. Pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 42:31.

Trešās ceturtdaļas ievadā piecus punktus pēc kārtas guva Ogres komanda, bet tad četri punkti Ingaram Aizpuram, atjaunojot 10 punktu pārsvaru. Tieši ar Aizpura precīzo tālmetienu, liepājniekiem izdevās iegūt lielāko pārsvaru spēlē (55:39). Mājinieku prieki gan bija īsi, jo otrā laukuma galā pa trejacim trāpīja Mārcis Vītols un Lauris Mizis. Spēle ritēja kā pa viļņiem, bet liepājnieki tāpat turējās vismaz 10 punktus priekšā. Lai arī trešo ceturtdaļu ar precīzu metienu noslēdza Kristaps Pļavinieks, ogrēniešiem priekšā bija ļoti sarežģīts uzdevums, lai vēl pacīnītos par uzvaru – 67:52.

Viesi centās paveikt brīnumu, ceturtdaļu sākot ar 8:0 izrāvienu (60:67). Pēc Bērziņa precīzā tālmetiena un Kārļa Apsīša rezultatīvā caurgājiena rezultāta starpība saruka līdz nieka diviem punktiem (67:69), bet tas arī izrādījās viss. Artūrs Ausējs apturēja izrāvienu ar precīzu trejaci, bet ceturtdaļas vidū rezultāta starpība jau atkal bija septiņi punkti (74:67). Ceturtdaļas otrajā pusē laukuma saimnieki spēja dominēt laukumā, vēl nedaudz palielināt savu pārsvaru un svinēt pirmo uzvaru “Olybet” LBL ar rezultātu 86:74.

“Liepāja/Triobet” – “Ogre/Kumho Tyre” 86:74 (19:15, 23:16, 25:21, 19:22).

“Liepāja/Triobet”: Ausējs 25, Rozītis 17 (13 ab), Polards 14, Kuks 10 (6 ab), Makmalans 9 (6 rp), Aizpurs 7, Krastiņš 2, Garoza 2, Grigaļūns, Šukteris.

“Ogre/Kumho Tyre”: Pļavnieks 13 (8 rp), Mizis 11 (6 ab), Vītols 8, Pozņaks 8, Bērziņš 7, Apsītis 6 (8 ab), Sīpoliņš 6, Bēts 5, Antrops 4, Zēbergs 3, Niedra 3, Atelbauers.