Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

“Liepāja/Triobet” kontrolē spēli un pārspēj Pērnavas komandu

16.11.2016 21:16

Pie piektās uzvaras “Triobet” Baltijas basketbola līgā tikuši “Liepājas/Triobet” basketbolisti. Liepājnieki savā laukumā uzņēma Pērnavas vienību, kuru pārspēja ar rezultātu 90:76.

“Liepāja/Triobet” aizvadītajās četrās spēlēs BBL turnīrā dalījusi uzvaras un zaudējumus uz pusēm, kamēr Pērnavas basketbolisti vēl nav spējuši tikt pie uzvaras. Arī šajā mačā liepājnieki bija mača favorīti, bet to vēl vajadzēja apliecināt laukumā.

Spēli ar pieciem gūtiem punktiem sāka Saimons Suts, kamēr liepājniekiem ar punktu gūšanu nesekmējās. Mājinieki pēc realizētiem uzbrukumiem piekopa presingu, kas pārsteidza pretinieku, bet kļūdas tie nepieļāva. Pērnavas komanda regulāri guva punktus, pēc četrām spēlētām minūtēm saglabājot piecu punktu pārsvaru (9:4). Tuvojoties ceturtdaļas vidum, komandas apmainījās ar precīziem tālmetieniem, spēlei kopumā esot drudžainai. Mājiniekiem bija problēmas ar Vaidota Volkusa nosegšanu, kurš nospēlētajā laikā guva 11 punktus. Ar viņa rezultativitāti pietika, lai “Parnu” uzvarētu pirmo ceturtdaļu ar rezultātu 20:15.

Otro ceturtdaļu labāk sāka laukuma saimnieki, kuri ar sekmīgu spēli uzbrukumā un aizsardzībā spēja veikt izrāvienu, pārņemot vadības grožus savās rokās (24:20). Kad spēlētas bija trīs ar pusi minūtes, tālu trīspunktnieku realizēja Roberts Krastiņš, panākot jau astoņu punktu pārsvaru. Pērnavas komandas aizsardzība bija pajukusi, piecās minūtēs ielaižot 20 punktus. Tas gan neliedza pašiem drīz vien sadeldēt deficītu uz pusi (31:35). Turpinājumā cīņa ritēja līdzīgi, bet tas saistījās ar Volkusa sekmēm uzbrukumā. Viņš guva lielāko daļu no savas komandas punktiem pirmajā puslaikā (23), bet “Liepāja/Triobet” lieliski nospēlēja pēdējās sekundes pirmajā puslaikā, tam noslēdzoties ar Roberta Krastiņa precīzu metienu teju no centra – 50:43.

Otro puslaiku ar 7:0 izrāvienu sāka “Liepāja/Triobet”, iegūstot līdz šim lielāko pārsvaru mačā. Ceturto piezīmi saņēma Volkus, kas bija nopietns trieciens viesu komandai. Neskatoties uz to, “Parnu” basketbolisti realizēja vienu no diviem trīs punktu gājieniem, sadeldējot deficītu līdz deviņiem punktiem. Uzreiz gan sekoja precīzs Ingara Aizpura tālmetiens, bet ar to pašu atbildēja arī pretinieki. Ceturtdaļas vidū “Parnu” samazināja rezultāta starpību līdz trīs punktiem un tika pie vēl pāris iespējām uz liepājnieku kļūdu rēķina. Glābējs atkal bija Aizpurs, kurš īstajā brīdī trāpīja no tālās distances (63:57). Viesi turējās spēlē ar precīziem tālmetieniem, bet nelielu vadību saglabāja “Liepāja/Triobet” – 67:63.

Spēles izšķirošo nogriezni ar četriem punktiem sāka liepājnieki, atgūstot nedaudz komfortablāku pārsvaru. Pērnavas komanda pārgāja uz zonas aizsardzību, ar pirmo piegājienu apturot pretiniekus. Ingars Aizpurs pirmajās minūtēs realizēja divus tālmetienus, bet kopumā jau bija realizējis četrus no četriem. Pērnavas komandai ar punktu gūšanu vairs tik labi nesekmējās, kas mājiniekiem ļāva pēc piecām spēlētām minūtēm būt vadībā ar 78:67. Pusotrā minūtē “Parnu” atspēlēja piecus punktus, bet tad tālmetienu realizēja Latīfs Makmalans, atsviežot viesus atpakaļ. Līdz pat mača beigām rezultāta starpība būtiski nemainījās, “Liepājai/Triobet” svinot panākumu ar rezultātu 90:76.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 23 punktiem un piecām rezultatīvām piespēlēm bija Latīfs Makmalans, bet 17 punkti Roberta Krastiņa kontā. Pērnavas komandas labā 23 punktus guva Vaidots Volkus.

“Liepāja/Triobet” – “Port of Parnu” 90:76 (15:20, 35:23, 17:20, 23:13).

“Liepāja/Triobet”: Makmalans 23 (5 rp), Krastiņš 17, Aizpurs 15 (3pts 4/4), Rozītis 11, Polards 11, Kuks 9 (12 ab, 5 rp), Bērziņš 2, Vārna 1, Lasmanis 1, Pīternieks, Šukteris, Butjankovs.

“Port of Parnu”: Volkus 23, Suts 14, Okereafors 13, Šeskus 11, Kabins 7, Kaks 6, Raps 2, Haliks, Parols.