“Liepāja/ Triobet” Kurzemes derbijā piekāpjas ventspilniekiem

“Liepāja/ Triobet” Kurzemes derbijā  piekāpjas ventspilniekiem
16.10.2013 21:48

Trešo uzvaru Aldaris LBL regulārajā sezonā šodien izcīnīja BK ”Ventspils”, kas savās mājās ar rezultātu 75:53 apspēlēja ”Liepāja/Triobet”. Uzvarētājiem četri spēlētāji guva vismaz desmit punktus, bet rezultatīvākais ar 18 bija uzbrucējs Jānis Timma.

Abas komandas 23. Aldaris LBL sezonu sākušas ar divām uzvarām, līdz ar to jau pirms spēles bija skaidrs, ka kāda no vienībām šovakar laukumu pirmo reizi pametīs kā zaudētāja. Ventspilnieki spēli aizvadīja bez Māra Gulbja, Lorenzo Viljamsa un Andreja Gražuļa, bet ”Liepāja/Triobet” uz spēli bija ieradusies bez amerikāņu aizsarga Kingslija Oguči.

Roberta Štelmahera trenētie vīri spēli sāka ļoti apņēmīgi, jo sevišķi aizsardzībā, un jau mača ievadā pasvītroja līmeņa atšķirību starp abām komandām. Uzbrukumu ”ventiņi” virzīja caur groza apakšu, kur pārliecinoši saimniekoja Zaķis, un šī izvēle atmaksājās – pēc piecām nospēlētām minūtēm uz tablo 17:2, bet pēc pirmā ceturkšņa 26:11. Otrajā ceturtdaļā mājinieki turpināja spēlēt efektīvu komandas aizsardzību, pārķerot vairākas liepājnieku neprecīzās piespēles. Viesi centās lauzt spēles gaitu, pārmaiņus lietojot gan cilvēks-cilvēku, gan zonas aizsardzības, taču mājiniekus tas nesamulsināja – pret zonu metienus no distances realizēja Timma un Valters, bet Zaķis un Lejasmeiers atrada veidus, kā gūt punktus no groza apakšas. Pēc 20 nospēlētām minūtēm rezultāts uz tablo – 47:23.

Pēc lielā pārtraukuma spēle laukumā izlīdzinājās. Mājinieki, sajutuši komfortablo pārsvaru, šķietami mazināja apgriezienus, kas zem groza ļāva izpausties liepājnieku centram Blauam, bet no perimetra precīzi uzbrukt Krūmiņam un Jakovičam. 34. minūtē ”Liepāja/Triobet” pietuvojās neierasti tuvu (49:64), taču tā pa īstam liepājnieku elpu ventspilniekiem savā pakausī sajust neizdevās – laukumā nākušais Zaķis īsā laika sprīdī guva četrus punktus un dzēsa viesu cerības uz neticamu izglābšanos. Spēlei noslēdzoties, rezultāts uz tablo 75:53.

Ventspilnieku aizsardzība piespieda liepājniekus kļūdīties 17 reizes un divpunktu metienus realizēt ar 32,4% precizitāti.

Mājinieku rindās vispusīgu sniegumu demonstrēja pašmāju uzbrucējs Jānis Timma, kurš 18 punktiem pievienoja deviņas atlēkušās bumbas, piecas rezultatīvas piespēles un četras pārķertas bumbas. 17 punkti un pārliecinošs sniegums arī Ronaldam Zaķim. Liepājas kluba sastāvā labākais laukumā bija centrs Lauris Blaus – viņam 14 punkti un sešas bumbas zem groziem.

Šodienas uzvara ”Ventspilij” devusi trešo panākumu trīs mačos, kas ļauj ieņemt dalītu pirmo vietu ar BK ”Valmiera” (3-0). Tikmēr liepājniekiem (2-1) šīs dienas neveiksme bija pirmā šajā LBL sezonā.

Aldaris LBL regulārais turnīrs: Ventspils – Liepāja/Triobet (26:11, 21:12, 15:15, 13:15).

Ventspils: Timma 18 (9 atl.b.), Zaķis 17, Lejasmeiers 12 (6 rez.piesp.), Butjankovs 10 (8 atl.b.), Valters 7, Vairogs 4, Gromovs 4, Leimanis 3, Feibers, Štelmahers.

Liepāja: Blaus 14, Jakovičs 8, Krūmiņš 8, Ate 7, Helmanis 6 (7 atl.b.), Mažutis 5 (7 atl.b.), Magone 3, Freimanis 2, Krastiņš, Miglinieks.