Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

“Liepāja/Triobet” LBL mačā zaudē “Valmierai/ORDO”

16.04.2016 16:50

LMT Straume

“Aldaris” Latvijas Basketbola līgā (LBL) līderpozīcijas turpina saglabāt “Valmiera/Ordo”, kas šovakar viesos, pateicoties ļoti rezultatīvai ceturtajai ceturtdaļai, pārspēja “Liepāju/Triobet” – 82:70. Mārtiņš Laksa izšķirošajā periodā realizēja vairākus svarīgus tālmetienus un maču noslēdza ar gūtu 21 punktu, savukārt mājinieku rindās Deivids Hikss izcēlās ar 23 punktiem.

Kamēr liepājnieki jau komfortabli iekārtojušies ceturtajā vietā LBL kopvērtējumā, vidzemniekiem, lai nosargātu līderpozīcijas, bija nepieciešama uzvara ne tikai šovakar, bet arī vismaz vienā atlikušajām cīņām pret citām čempiontitula pretendentēm Ventspili vai VEF. Tiesa, sāncenšu zaudējumu gadījumā iespējami vēl daudz un dažādi scenāriji.

Pirmās ceturtdaļas ievadā ritēja ātrs un skatāms basketbols, un rezultāts auga ļoti strauji. Mājinieku rindās agresīvs un produktīvs bija Deivids Hikss, kurš realizēja četrus no pieciem izpildītajiem metieniem, īsā laikā sakrājot astoņus punktus, tikmēr valmieriešu kombinācijas bieži vien tika virzītas uz groza apakšu, jeb precīzāk uz Lauri Blauu un centra spēlētājs nepievīla, gūstot astoņus punktus. Ceturkšņa otrajā pusē gan abām komandām sekmes uzbrukumos strauji kritās, un katrs grozs nāca ar daudz lielāku piepūli, taču viesi, pateicoties pāris sekmīgām rezervistu darbībām perioda galotnē, spēja nosargāt vadību – 21:19.

Kritums rezultativitātē bija novērojams arī otrajā ceturtdaļā – Valmierai, pat veiksmīgi izspēlējot savas kombinācijas līdz brīviem metieniem, bumba spītīgi nekrita grozā no tālās distances, kas arī ļāva lauvām pēc kārtējiem Hiksa punktiem 15. minūtē izvirzīties priekšā 27:24. Šāds rezultāts saglabājās vairākas minūtes, jo liepājnieki vairākkārt spēja apturēt viesu centienus uzbrukumā, taču ne uz ilgu laiku – perioda otrajā pusē vidzemniekiem beidzot izdevās realizēt trejaci un izdzēst mājinieku handikapu (29:29). Vadības maiņa gan nesekoja, jo puslaika izskaņa piederēja kurzemniekiem, vērtīgus grozus gūstot gan Jānim Antropam, gan Džordžam Dželetovičam (36:33).

Pēc lielā pārtraukuma “karsta roka” joprojām bija jaunākajam no brāļiem Antropiem, divos uzbrukumos pēc kārtas izceļoties ar precīziem tālmetieniem un panākot 42:37, bet vēlāk Dželetovičs panāca +6 (44:38). Tikmēr ciemiņu raidījumi no perimetra vēl aizvien nedeva vēlamos augļus, tāpēc atkal nācās laimi meklēt groza tuvumā, kas izdevās itin veiksmīgi – Dāvis Rozītis un Mārtiņš Laksa sadeldēja starpību līdz minimumam, bet vēlāk aktīvais Akselis Vairogs pārķertu piespēli pārvērta “2+1” gājienā ātrajā uzbrukumā un vadības maiņā (50:48). Laukuma saimniekiem tomēr izdevās nedaudz ierobežot labu ritmu uzņēmušos sāncenšus, bet otrā laukumā galā leģionāri Hikss un Kriss Ričardss komandai nodrošināja vadību pirms izšķirošās ceturtdaļas (54:53).

Pat neskatoties uz viesu ierasto līderu brāļu Šķēļu kluso spēli, Roberta Štelmahera padotie tik un tā atkal spēja izvirzīties priekšā 59:58. Līdzīga un nepiekāpīga spēkošanās abu komandu starpā ritēja vairāku minūšu garumā līdz Laksa un Kvemeins Mičels no 62:62 divarpus minūtēs panāca jau 72:64. Liepājnieki steidza atspēlēt iekrātos mīnusus un meklēja savu līderi Hiksu, taču uz amerikāņa precīzajiem raidījumiem atkal atbildēja Laksa, galu galā nodrošinot viesiem uzvaru visā spēlē – 82:70.

”Liepāja/Triobet” – “Valmiera/Ordo” 70:82 (19:21, 17:12, 18:20, 16:29).