“Liepāja”/”Triobet” negaidīti uzvar “Barons kvartāls” komandu

27.03.2013 19:22

Šovakar Aldaria Latvijas Basketbola līgas 1.divīzijas mājas spēlē “Liepāja/Triobet” basketbolisti ar 96:89 Liepājas Olimpiskajā centrā ļoti svarīgā cīņā uzvarēja “Barons Kvartāls” komandu.

Spēle iesākās ļoti rezultatīvi – gandrīz katrs abu komandu uzbrukums noslēdzās ar punktu gūšanu. Draudzīgāki grozi šajā ziņā bija mājiniekiem, kuri nedaudz vairāk kā četrās minūtēs iekrāja astoņu punktu pārsvaru (18:10). Baroni iemeta septiņus punktus pēc kārtas, spējot aizsardzībā apturēt liepājnieku uzbrukumus un pietuvojoties līdz minimumam (17:18). Atlikušajās trīs minūtēs komandas vairākas reizēs pārņēma vadību, bet pirmo ceturksni ar +1 (26:25) noslēdza “Barons kvartāls”. Otrajā ceturtdaļā komandas turpināja spēlēt līdzīgi un regulāri mainoties vadībai, bet neviena no sāncensēm neieguva lielāku pārsvaru par četriem punktiem (trīs reizes to sasniedza baroni). Puslaika pēdējā minūtē no kārtējā -4 liepājnieki atspēlējās ar 8:2 izrāvienu, pārtraukumā dodoties ar nelielu vadību (48:46). Ingus Jakovičs pirmajā puslaikā bija rezultatīvākais mājinieku spēlētājs ar 10 punktiem, bet barons Duļķis iespēja 14 punktus.

Otrajā puslaikā komandas atsāka rezultatīvo spēli, liepājnieku uzbrukumai esot nedaudz pārākam – pirmajās četrās minūtēs mājinieki savu pārsvaru palielināja līdz +8 (60:52). Gulbis, Keins un Mētra kādu laiku spēja noturēt liepājniekus drošā attālumā, tomēr ceturtdaļas beigās mājinieki sarīkoja pamatīgu uguņošanu, pēdējās trīs ceturkšņa minūtes uzvarot ar 14:5 un pirms pēdējām 10 minūtēm esot vadībā ar +13 (80:67). Ceturto ceturksni nedaudz veiksmīgāk iesāka viesi, spējot nedaudz samazināt liepājnieku pārsvaru, kā arī cieši nospēlēt aizsardzībā. Liepājas komanda tomēr ātri adaptējās baronu piedāvātajam mača ritējumam, un drīz vien komandas ielaidās ātrā un metieniem bagātā basketbolā. Mača izskaņā viesi pietuvojās līdz pat -5, tomēr beigās liepājnieki nosargāja uzvaru ar 96:89. Uzvarētāju rindās ar 22 punktiem rezultatīvākais bija Kristaps Miglinieks, bet viesu labā 20 punktus guva Māris Gulbis.

Liepājas komandai šī ir 12.uzvara 30 spēlēs, kas ļauj pakāpties uz astoto vietu turnīra tabulā. Nākamais mačs “Liepāja/Triobet” notiks 3.aprīlī, kad kurzemnieki uzņems Latvijas U18 izlasi. “Baronam” tikmēr 11.neveiksme 29 mēģinājumos, kas saasina situāciju cīņā par trešo vietu – tāda pati uzvarēto-zaudēto spēļu attiecība ir arī Jēkabpilij. Nākamā spēle Rīgas klubam būs jau 30.martā, kad Hanzas vidusskolas zālē paredzēta spēkošanās ar vicelīderi BK “Ventspils”.

“Liepāja/Triobet” – “Barons kvartāls” 96:89 (25:26, 23:20, 32:21, 16:22)

“Liepāja/Triobet”: Miglinieks 22, Kaldvels 17, Ate 14, Jakovičs 13, Pleiters 10, Adedirans 8 (9ab), Helmanis 8, Leiteris 2, Freimanis 2, Bricis.

“Barons kvartāls”: Gulbis 20, Mētra 16, Duļķis 16, Keins 10 (9ab), Digss 9 (7rp), Rozītis 6, Zonne 6, Brūniņš 3 (7ab), Epners 3.