Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

“Liepāja/Triobet” no Jēkabpils aizbrauc ar piecu punktu pārsvaru

04.02.2015 19:25

Baltijas Basketbola līgas pirmajā astotdaļfināla spēlē “Jēkabpils” nespēja noturēt savu pārsvaru un ar neveiksmīgu ceturto ceturtdaļu piekāpās “Liepājai/Triobet” ar rezultātu 62:67 . Ceturtdaļfinālā iekļūs komanda, kura uzvarēs divu spēļu summā.

“Jēkabpils” un “Liepājas/Triobet” spēles pirmais puslaiks nevarēja lepoties ar augstu rezultativitāti, taču otrās ceturtdaļas sākumā veiksmīgi spēlē iesaistījās Miks Sokolovs, gūstot piecus punktus un panākot 24:19 mājinieku labā. Pēc tam “Jēkabpils” punktus nespēja gūt gandrīz trīs minūtes, taču daudz labāk neklājās arī “Liepājai”, kura tikai ceturtdaļas beigās ar divu tālmetienu palīdzību atguva vadību un puslaiku noslēdza ar 33:30.

Otrā puslaika sākumā “Jēkabpils” līderi Šeļakovs, Sirsniņš un Rediks izkārtoja izrāvienu 11:3, pārsvaru izdevās palielināt arī deviņiem punktiem (47:38), taču trešās ceturtdaļas otrajā pusē lieliski darbojās Edgars Žeļonis, īsā brīdī gūstot sešus punktus. Uz viļņa un ar izrāvienu 7:0 ceturto ceturtdaļu gan sagaidīja “Jēkabpils”, esot vadībā 56:49.

Vadība tika ātri izsēta, turklāt “Jēkabpils” problēmas kļuva daudz lielākas Sirsniņa piezīmju problēmas dēļ. Sirsniņam nācās pabeigt spēli priekšlaicīgi, kamēr jēkabpilieši ceturtdaļas pirmajās septiņās minūtēs spēja gūt tikai divus punktus. Liepāja tikmēr ielika drošus pamatus uzvarai un spēles pēdējo minūti varēja sagaidīt ar +7. Pēdējās sekundēs “Jēkabpilij” izdevās pievilkt līdz 62:67, līdz ar to viesos būs nepieciešama uzvara ar sešu punktu pārsvaru.

Atbildes spēle paredzēta 11. februārī Liepājā.

“Jēkabpils”- “Liepāja/Triobet” 62:67 (17:17, 13:16, 26:16, 6:18).

“Jēkabpils”: Rediks 20, Teilors 10, Šeļakovs 8, Sirsniņš 7, Sokolovs 7, Veselovs 6, Dušelis 2, Pozņaks 2.

“Liepāja/Triobet”: Žeļonis 16, Helmanis 10, Miglinieks 9, Džonsons 8, Blaus 8, Mažutis 7,Jurevičus 6, Krastiņš 3.