“Liepāja/Triobet” otrajā puslaikā salauž jūrmalnieku pretestību

28.10.2015 21:05

Šovakar “Triobet” Baltijas Basketbola līgas (BBL) spēlē Lapmežciemā savā starpā tikās divas Latvijas vienības – “Jūrmala/Fēnikss” un “Liepāja/Triobet”. Uzvaru ar rezultātu 74:69 izcīnīja viesi no Liepājas, svinot trešo panākumu jaunajā BBL sezonā.

Šī vakara cīņa bija jau otrā abu komanda tikšanās jūrmalnieku laukumā Lapmežciemā – iepriekš abas vienības tikās Latvijas Basketbola līgas (LBL) ietvaros, pārākiem izrādoties viesiem no Liepājas (71:65). “Liepāja/Triobet” BBL sezonu sākusi ar divām uzvarām tikpat spēlēs (90:68 pret “TTU” un 86:79 pret “Barsy”), savukārt LBL turnīrā izcīnītas sešas uzvaras (tostarp pret BK “Ventspils”), vienīgo reizi zaudējuma rūgtumu izjūtot pret šosezon perfekti startējošo “Valmieru/Ordo”. Jūrmalnieki BBL līdz šim izcīnījuši vienu uzvaru divos mačos – pret TTU 65:59 (zaudējums pret “Vytautas” 71:88). Pašmāju čempionātā savukārt divi panākumi sešās spēlēs.

Mača sākums izvērtās gana rezultatīvs, otrajā minūte vadībā atrodoties laukuma saimniekiem (7:3), taču jūrmalnieki nākamos punktus guva vien ceturtdaļas vidū, kad no soda līnijas precīzs bija Keisijs Robertss (9:5). Liepājniekiem šajā laikā uzbrukums nevedās, kā arī īsā laikā tika pieļautas četras kļūdas, ko izmantoja laukuma saimnieka un pēc Edmunda Elkšņa četriem punktiem pēc kārtas jau +6 (15:9), bet pirmās desmit minūtes noslēdzās 17:13.

Turpinājumā Ivars Ričards Žvīgurs un Kristaps Mediss ar tālmetieniem panāca +8 (23:15), taču tālāk liepājnieki savus pretiniekus vairs nepalaida. Viesi pakāpeniski sadeldēja atstatumu , 17. minūtē nonākot viena metiena attālumā (26:28) un liekot jūrmalniekiem sasaukt komandas sapulci. Pēc minūtes pārtraukuma “Liepāja/Triobet” pietuvojās vēl par vienu punktu, taču veiksmīgi realizējot sodiņus vadību pēc pirmā puslaika vēl aizvien saglabāja “Jūrmala/Fēniks” – 39:36.

Vadības grožus, pēc Toma Leimaņa diviem punktiem, 24. minūtē pirmo reizi šovakar pārņēma liepājnieki (44:43). Viesi pie iespētā neapstājās un Jāņa Antropa tālmetiens panāca jau +5 (49:44), vēlāk vairākkārt veiksmīgi realizējot metienus un sekmīgi cīnoties pie pretinieku groza atraujoties jau līdz +12 (57:45).

Pēdējo periodu apņēmīgāk iesaka jūrmalnieki, noturot “Liepāju/Triobet” uz diviem punktiem līdz pat ceturtdaļas vidum (53:59), pēc Edgara Jeromanova trejača saglabājot intrigu spēlē līdz pat pēdējai minūtei (64:70), taču viesu rindās spēles galotnē aukstasinīgs bija līderis Ričards, ļaujot liepājniekiem svinēt uzvaru 74:69.

“Jūrmala/Fēnikss – “Liepāja/Triobet” 69:74 (17:13, 22:23, 8:21, 22:17).

“Jūrmala/Fēnikss”: Jeromanovs 13 (6 rez.), Ziediņš 12, Gromovs 10 (8 atl.), Mediss 8, Pinete 7, Kušnirovs 5, Elksnis 4, Žvīgurs 4, Robertss 4, Šmits 2.

“Liepāja/Triobet”: Ričards 15 (6 atl.), Stīvens 13 (13 atl.), J. Antrops 12, Helmanis 12, Sokolovs 9, Leimanis 8, Aizpurs 2, G. Antrops 2, Krastiņš 1.