Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

“Liepāja/Triobet” pusfinālu sāk ar zaudējumu

10.05.2016 18:15

LMT Straume

Šovakar Valmierā sākās Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla sērija, kurā tikās vietējā “Valmiera/Ordo” un “Liepāja/Triobet”. Viļņveidīgā spēlē valmierieši bija pārāki ar rezultātu 68:55.

Pēc pirmajām divām savstarpējām spēlēm regulārajā sezonā komandas uzvaras dalīja uz pusēm, bet atlikušajās divās cīņās uzvaru svinēja “Valmiera/Ordo”, esot pārāka regulārajā sezonā un galu galā finišējot pirmajā vietā. Liepājnieki ceturtdaļfināla sērijā ar 3-0 pieveica “Jūrmalu/Fēnikss”, kamēr valmierieši divas nedēļas varēja gatavoties pusfināla sērijai.

Spēles pirmajās trīs minūtēs komandas taustījās, rezultātam esot 5:4 valmieriešu labā. Tad sekoja 11:0 izrāviens no mājinieku puses, piecus punktus gūstot Armandam Šķēlem (16:4). Liepājas komandai uzbrukumā īstu variantu nebija, basketbolistiem ar grūtībām cenšoties iekarot pretinieku grozu. To ietekmēja arī viena no uzbrukuma līderiem, Krisa Ričardsa, neesamība sastāvā. Viesu uzbrukumu iekustināja Kārlis Edvarts Garoza, kam sekoja arī Ingara Aizpura precīzs tālmetiens (11:18). Līdz pirmās ceturtdaļas izskaņai komandas cīnījās līdzīgi, nespējot palielināt savu punktu ražu. Pēc 10 spēlētām minūtēm “Valmiera/Ordo” saglabāja vadību ar 19:13.

Otrajā ceturtdaļā Valmieras komandas uzbrukums turpināja būt neefektīvs, pirmos punktus gūstot vien pēc nepilnām trīs spēlētām minūtēm. Tas liepājniekiem ļāva sadeldēt deficītu līdz četriem punktiem un turēties līdzās pretiniekiem. “Liepāja/Triobet” ar aktīvu spēli aizsardzībā sagādāja pretiniekiem nopietnas grūtības. Uzbrukumā vairāk sanāca paļauties uz spēlētāju individuālo meistarību, kas ne vienmēr deva rezultātu. Ceturtdaļas otrajā pusē savu meistarību demonstrēja Kvameins Mičels, kura pieci punkti pēc kārtas deva mājiniekiem astoņu punktu pārsvaru (29:21). No viņa stafeti pārņēma Aigars Šķēle, arī tiekot pie trīs punktu gājiena. Rezultāta starpība varēja pieaugt vēl vairāk, bet īsti nepiespiestas kļūdas maksāja savu. Deviņu punktu pārsvars sadila līdz četriem punktiem, pateicoties Toma Leimaņa precīzajiem metieniem. Tādējādi pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 34:30.

Otrā puslaika ievadā komandas cīnījās kā līdzīga ar līdzīgu, nelielu vadību saglabājot Valmieras komandai (39:36). Sākoties ceturtdaļas otrajai pusei, “Valmierai/Ordo” uzsāka nopietnāko izrāvienu kopš pirmās ceturtdaļas ievada, iekrājot 11 punktu pārsvaru (49:38). “Liepāja/Triobet” atbildi parādā nepalika. Brāļi Antropi trāpīja pa tālmetienam, atgriežot komandu spēlē. Pēdējā minūtē komandas apmainījās ar divu punktu guvumiem, trešajai ceturtdaļai noslēdzoties ar rezultātu 51:46.

Ceturtās ceturtdaļas ievadā komandām ar punktu gūšanu nesekmējās, bet tad piecus punktus pēc kārtas guva valmierieši, atjaunojot 11 punktu pārsvaru (58:47). Līdzīgi kā tas bija spēles garumā, liepājnieki ātri vien sadeldēja deficītu, bet ne pietiekami, lai iesaistītos cīņā par uzvaru sērijas pirmajā spēlē. Sākoties pēdējām trīs minūtēm, Valmieras komanda atradās vadībā ar 62:53. Lai arī Liepājas komandai bija vēl pietiekami daudz iespēju paveikt kādu brīnumu, tomēr kliboja metienu precizitāte, kas “Valmierai/Ordo” ļāva jau sajust uzvaras garšu, kad atlicis spēlēt bija minūti. Valmierieši savus atlikušos uzbrukumus spēlēja ilgi, aizvadot maču mierīgi līdz beigām – 68:55.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 16 punktiem bija Dāvis Rozītis, bet pa 11 punktiem guva Armands Šķēle un Mārtiņš Laksa. “Liepājas/Triobet” labā 11 punktus guva Jānis Antrops un Deivids Hiks, bet 10 Toms Leimanis un Ingars Aizpurs.

“Valmiera/Ordo” – “Liepāja/Triobet” 68:55 (19:13, 15:17, 17:16, 17:9) Sērijā: 1-0.

“Valmiera/Ordo”: Rozītis 16, Arm.Šķēle 11, Laksa 11, Kaufmanis 8, Mičels 7 (7 ab, 6 rp), Blaus 7, Bērziņš 5, Aig.Šķēle 3 (6 rp), Jonāts, Gabrāns, Vairogs, Vīņauds.

“Liepāja/Triobet”: Hiks 11, J.Antrops 11, Aizpurs 10, Leimanis 10, G.Antrops 5, Garoza 4, Čavars 4, Krastiņš, Sokolovs, Dželetovičs, Šukteris, Grigaļūns.