Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

“Liepāja/Triobet” sagādā zaudējumu “Turībai”

11.01.2014 17:00

Sestdien Mārupē Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmās divīzijas spēlē “Liepāja/Triobet” izcīnīja 12. panākumu sezonā, ar rezultātu 70:63 apspēlējot “Turību”, kuras rindā debitēja Kristers Zeidaks.

Ja pirmajā ceturtdaļā spēle ritēja punkts punktā, tad otrajai raksturīgi bija izrāvieni. Vispirms “Turība” sāka ceturksni ar 5:0, sekoja liepājnieku atbildes gājiens, panākot izlīdzinājumu (22:22). Ar to “Liepāja/Triobet” vēl nebija teikusi pēdējo vārdu pirmajā puslaikā – izrāviens 12:2, Atem desmit punkti puslaikā, Magonem astoņi, un Liepāja pēc 20 minūtēm bija vadībā ar 36:27.

Trešās ceturtdaļas sākumā viesi palielināja starpību, pirmo reizi pārsniedzot desmit punktu pārsvaru, bet nepilnas četras ar pusi minūtes pirms ceturtdaļas beigām jau +20 Liepājai (50:30). “Turības” uzbrukums atmodās, taču izlieto sasmelt vairs nebija spēka. Mājinieki vēl pietuvojās līdz mīnus deviņi (56:65), taču “Liepāja/Triobet” tika galā ar vājuma mirkli mača izskaņā un izcīnīja 12. uzvaru 19 aizvadītajās spēlēs – 70:63.

Liepājas komandā, kurā vēl nedebitēja nesen piesaistītais amerikāņu aizsargs Pīdžejs Hils, rezultatīvākais bija kapteinis Artis Ate, kuram 14 gūti punkti. Labāko spēli šosezon aizvadīja Liepājas lietuviešu aizsargs Andrjuss Mažutis, gūstot 11 punktus, atdodot piecas piespēles, pārtverot četras bumbas un izcīnot četras bumbas zem groziem.

“Turībai” 13. zaudējumā naskākais punktu vācējs bija Mārtiņš Vīņauds – 16 punkti. Studentu rindās debitēja no “Ventspils” īrētais uzbrucējs Kristers Zeidaks, kurš guva sešus punktus, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas un atdeva trīs rezultatīvas piespēles.

Turība – Liepāja/Triobet 63:70 (17:17, 10:19, 10:16, 25:18)
Turība: Vīņauds 16, Antrops 10, Sīpoliņš 9, Rudmiezis 7, Zeidaks 6, Sokolovs 5, Adiņš 5, Muižnieks 3, Endzels 2, Mičulis.
Liepāja: Ate 14, Magone 13, Miglinieks 12, Mažutis 11, Blaus 8, Krūmiņš 6, Paipa 5, Freimanis 1, Leiteris, Helmanis.