Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

“Liepāja/Triobet” sāk ar uzvaru savā laukumā

29.04.2016 18:25

LMT Straume

“Aldaris” LBL ceturtdaļfināla sēriju ar panākumu sākuši “Liepāja/Triobet” spēlētāji, savā laukumā ar 85:63 pieveicot “Jūrmalā/Fēnikss” komandu. Pusfinālā iekļūs komanda, kas uzvarēs trīs mačos.

Abas komandas izslēgšanas spēļu pirmajai cīņai bija nobruņojušās līdz zobiem, piesakot visus pieejamos spēlētājus. Vakara gaitā atlika vien noskaidrot, kurš sastāvs ir vairāk gatavs sēriju sākt ar uzvaru

Liepājnieki laukumā sūtīju Miku Sokolovu, Jāni Antropu, Deividu Hiksu, Gintu Antropu un Klāvu Čavaru, kam jūrmalnieki pretī lika Edgaru Jeroanovu, Kristapu Medisu, Edmunds Elksni, Iļju Gromovu un Māri Ziediņu. Jau pirmajās minūtēs Čavars un Gromovs iepriecināja ar bumbas triecieniem no augšas, bet rezultāts auga līdzīgi. Ceturtdaļas vidū savu komandu uz apspriedi gan sauca jūrmalnieks Arnis Vecvagars, acīmredzot, lai apspriestu situāciju groza apakšā, jo Čavars bija guvis astoņus no komandas 11 punktiem – 11:9.

Pirmais izrāviens padevās jūrmalniekiem, kuriem uzbrukumā uguņoja Gromovs, tiekot pie diviem trīspunktu gājieniem pēc kārtas, tiesa, savācot tajos piecus punktus – 19:16 viesiem. Līdz pirmajam pārtraukumam katra no komandām realizēja tikai pa vienam metienam no groza apakšas.

Antrops vecākais ar tālmetienu jau otrās ceturtdaļas pirmajā uzbrukumā izlīdzināja rezultātu, bet vēl pēc brīža pārķēra bumbu un noslēdza ātru uzbrukumu ar triecienu no augšas, taču neko vairāk, kā turēt līdzi viesiem, tas tomēr neļāva. Sliktā ziņa ”Liepāja/Triobet” – ātri vien savu trešo piezīmi saņēma komandas galvenais spēks groza apakšā Čavars. Tiesa, ”Jūrmala/Fēniks” ar to pašu izcēlās Jeromanovs.

Ceturtdaļas vidū pēc Sokolova tālmetiena tika sasniegts jauns mača pārsvara rekords, liepājniekiem panākot 30:25, bet viesi ātri trīs punktus atspēlēja. Tomēr jūrmalnieku uzbrukums turpināja klibot, G. Antrops trāpīja vēl vienu tālmetienu, panākot 35:28 un liekot Vecvagaram pieprasīt vēl vienu minūtes pārtraukumu. Uz brīdi tas tiešām ļāva attapties, tomēr pārtraukumā ar astoņu punktu pārsvaru varēja doties mājinieki – 43:35. Liepājnieki 20 minūtēs bija realizējuši septiņus no 11 tālmetieniem, kamēr jūrmalnieki no 14 soda metieniem trāpīja tikai četrus…

Otrā puslaika pirmos piecus punktus guva Elksnis, tiesa, ar palielu laika starpību, bet pēc brīža trīs punktus sameta arī mājinieki. Pēc šiem notikumiem pauzi uzbrukumā paņēma abas komandas, metot garām vairāk nekā divas minūtes. Tikai tad ar diviem soda metieniem rezultātu ceturtdaļā izlīdzināja Čavars (5:5), Sokolovs iemeta vienu, panākot jau deviņu komandu pārsvaru – 49:40. Ceturtdaļas izskaņa mājiniekiem padevās vēl labāka, jo no tālās trāpīja Hikss, divus soda metienus realizēja Kriss Ričardss, bet ”Liepāja/Triobet” pārsvars jau sasniedza 14 punktus – 56:42. Ceturtdaļa gan noslēdzās ar to pašu, ar ko sākās, lai gan mājinieku plusi bija pieauguši – precīzs bija Elksnis, uz tablo 59:46.

Spēle atsākās ar trešo Hiksa tālmetienu pēc kārtas, tomēr viesi salīdzinoši īsā laikā tika pie -10 (55:65), taču tad par sevi atgādināja vecākais no Antropiem, realizējot trīspunktu gājienu. Tas bija starta šāviens izšķirošajām izrāvienam. Uz viesu kļūdu ar kārtējiem punktiem atbildēja Čavars, vēl pēc brīža no tālās iemeta Jānis Antrops, un tablo jau rādija plus 18 – 73:55. Liepājnieki turpināja spēlēt viegli un atraisīti, nedaudz atlaižot grožus arī aizsardzībā un ļaujot biežāk pie punktiem tikt arī viesiem, bet pārliecinoši uzvaru no rokām neizlaižot – 85:63, un 1:0 sērijā.

Liepāja/Triobet – Jūrmala/Fēnikss 85:63 (18:21, 25:14, 16:11, 26:17).