Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

“Liepāja/Triobet” trešajā ceturtdaļā “salauž” TTU

13.10.2015 19:19

Baltijas Basketbola līgas (BBL) jaunās sezonas pirmajā spēļu dienā ”Liepāja/Triobet” savā laukumā ar 90:68 pārliecinoši uzvarēja Igaunijas komandu Tallinas TTU. Liepājas komandā rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Kristofers Ričards, 18 punktus pievienoja Gints Antrops, bet 14 punktus sakrāja Toms Leimanis. TTU rindās pa 18 punktiem guva Kristjans Kitsings un Kiūrs Akenpargs.

Pēc līdzīgā spēles sākuma pirmās ceturtdaļas beigās septiņu punktu pārsvaru izdevās iekrāt liepājniekiem (25:18), taču otrās ceturtdaļas ievadā TTU veica 10:0 izrāvienu un pārņēma vadību (28:27). Lai gan ”Liepāja/Triobet” uz viesu spurtu atbildēja ar astoņiem punktiem pēc kārtas (35:28), lielajā pārtraukumā mājinieki devās tikai ar trīs punktu pārsvaru (40:37).

Trešo ceturtdaļu liepājnieki sāka apņēmīgi un ar 10:0 izrāvienu iekrāja 13 punktu pārsvaru (50:37), bet ceturtdaļu kopumā “Liepāja/Triobet” uzvarēja ar 28:14, ieliekot drošus pamatus uzvarai spēlē. Pēdējās ceturtdaļas sākumā Liepājas kluba pārsvars jau pārsniedza 20 punktus un šaubas par mača uzvarētāju vairs neradās. Jāpiebilst, ka TTU komandā šajā mačā punktus guva tikai pamatpiecinieka spēlētāji.

Atgādinām, ka šīsdienas pirmajā spēlē ”Valmiera/Ordo” basketbolisti savās mājās ar 90:59 uzvarēja Igaunijas klubu Raplas ”Avis”.

Šajā BBL sezonā regulāro turnīru aizvadīs 14 komandas, kas sadalītas divās grupās. Piecas labākās komandas no katras grupas un labākā no sestajā vietā finišējušajām komandām piedalīsies izslēgšanas turnīrā, kas sāksies ar astotdaļfinālu. Šajā fāzē plānots, ka turnīrā iesaistīsies arī piecas FIBA Eiropas kausa izcīņā startējušās komandas – ”Ventspils”, ”Juventus”, ”Pieno žvaigždes”, ”Šiauliai” un Tartu ”Rock”.

Ja kāda no šīm vienībām nevarēs iesaistīties, jo turpinās dalību FIBA Eiropas kausā, iespēja tiks dota nākamajai pēc regulārā turnīra aiz svītras palikušajai komandai. Visas piecas minētās komandas tiks izliktas ar augstākajiem numuriem, piemēram, ”Šiauliai” kā čempione būs pirmā, bet ventspilnieki būs otrie un pretī saņems otru potenciāli vājāko no astotdaļfinālā tikušajām komandām. Izslēgšanas turnīrā visās kārtās uzvarētājs tiks noskaidrots divu spēļu summā.

”Liepāja/Triobet” – Tallinas TTU 90:68 (25:18, 15:19, 28:14, 22:17)

Ričards 19 (metieni – 7/17, 3 pārtv.b.), G. Antrops 18, Leimanis 14 (5 rez. piesp.), J. Antrops 9 (4 rez. piesp.), Aizpurs 9 (6 atl.b.), Stefans 8 (11 atl.b.), Sokolovs 5, Krastiņš 4, Šukteris 2, Grigaļūns 2 – Kitsings 18 (6 atl.b.), Akenpargs 18, Lāne 13 (8 rez. piesp., 5 atl.b., 6 kļūdas), Puidets 13 (10 atl.b.).