Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

“Liepāja/Triobet” uzsāks ceturtdaļfināla kaujas ar “Jūrmalu/Fēnikss”

28.04.2016 12:06

Piektdien, 29. aprīlī, Aldaris Latvijas Basketbola līgas 1.divīzijas pirmo ceturtdaļfināla spēli savu skatītāju klātbūtnē aizvadīs ”Liepāja/Triobet” basketbolisti, kuri Liepājas Olimpiskajā centrā mērosies spēkiem ar ”Jūrmala/Fēnikss” komandu, portālu informēja LOC Sporta projektu vadītājs Mārtiņš Kozlovskis. Pusfinālā iekļūs komanda, kura šajā sērijā izcīnīs trīs uzvaras. Spēles sākums piektdienas vakarā pulksten 19:30.

Abām komandām šī būs jau septītā savstarpējā tikšanās reize šajā sezonā. Četras reizes abas komandas spēkojās Aldaris LBL turnīra ietvaros, bet divi mači tika aizvadīti Baltijas līgas ietvaros. Četrās no sešām reizēm uzvaras ir izcīnījuši liepājnieki un vienīgie zaudējumi tika piedzīvoti decembra sākumā Lapmežciemā un janvāra sākumā Liepājas Olimpiskajā centrā.

Labākas sekmes Liepājas komandai ir bijušas arī LBL regulārajā čempionātā. Liepājnieki ar 24 panākumiem 36 spēlēs regulāro čempionātu noslēdza 4. vietā. Savukārt ”Jūrmala/Fēnikss” ar 20 uzvarām 36 spēlēs bija 5. pozīcijā, četras uzvaras tiesu atpaliekot no Liepājas basketbola vienības.

Zīmīgi, ka līdz šim abām vienībām labākas sekmes ir tieši pretinieku laukumā, līdz ar to liepājniekiem šajā ceturtdaļfināla sērijā būs jālauž šī sliktā tradīcija, pretējā gadījumā aizsniegties līdz pusfinālam nebūs iespējams. Pusfinālā abas komandas jau gaida regulārā čempionāta uzvarētāji ”Valmiera/ORDO” basketbolisti.

Ceturtdaļfināla spēļu kalendārs būs ļoti spraigs un saspringts, jo komandas cīņas aizvadīs ik pēc dienas pārtraukuma, kas nozīmē, ka daudz ko lielā mērā izšķirs spēka un veiksmes faktors.

”Liepāja/Triobet” komandas sastāvs: Jānis Antrops, Gints Antrops, Kristopher Ričards, Stīvs Zeks, Arnolds Helmanis, Toms Leimanis, Mikus Sokolovs, Roberts Krastiņš, Ingars Aizpurs, Elvis Šukteris, Klāvs Čavars un Kārlis Grigaļūns.

Galvenais treneris: Uvis Helmanis. Treneri: Kaspars Mājenieks, Arvis Steckis, Reinis Rozītis.

”Jūrmala/Fēnikss” komandas sastāvs: Iļja Gromovs, Edmunds Elksnis,Ivars Rihards Žvīgurs, Māris Ziediņš, Aleksandrs Kušnirovs, Edgars Jeromanovs, Kristaps Mediss, Endrū Dāvids Šmits, Uldis Feldmanis, Uģis Pinete, Jānis Dilevka, Edgars Štelmahers un Casey Roberts.

Galvenais treneris: Arnis Vecvagars. Treneris: Mārtiņš Liepa.

”Liepāja/Triobet” ceturtdaļfināla spēļu kalendārs:

29.aprīlis          Liepāja             19:30   ”Liepāja/Triobet” – ”Jūrmala/Fēnikss”
1.maijs             Lapmežciems 17:00   ”Jūrmala/Fēnikss” – ”Liepāja/Triobet”
3.maijs             Liepāja             19:30   ”Liepāja/Triobet” – ”Jūrmala/Fēnikss”.