Sestdiena, 11. maijs Milda, Karmena, Manfreds

“Liepāja/Triobet” uzvar “Jūrmalu/Fēnikss”

21.11.2015 17:48

Savu uzvaru sēriju savā laukumā turpina “Liepājas/Triobet” basketbolisti, kuri Aldaris Latvijas Basketbola līgas spēlē cīnījās ar “Jūrmalu/Fēnikss”. Pateicoties Stīva Zaka un Kristofera Ričardsa rezultatīvajam sniegumam, liepājnieki sīvā cīņā tika pie panākuma ar rezultātu 85:76.

Abas komandas oktobra sākumā tikās Lapmežciemā, kur “Liepāja/Triobet” spēja atspēlēt deficītu, aizvadīt ļoti labu trešo ceturtdaļu un izcīnīt uzvaru ar rezultātu 71:65. Baltijas Basketbola līgas pirmā savstarpējā spēle arī notika Lapmežciemā, Liepājas komandai svinot uzvaru ar 74:69. Liepājnieki šosezon savā laukumā vēl nebija zaudējuši, “Jūrmalai/Fēnikss” cenšoties šo situāciju mainīt. Jāsaka, ka Jūrmalas komandai pēdējā laikā nav veicies, tāpēc katra uzvara būtu no svara.

Maču ar 7:0 izrāvienu sāka Jūrmalas komanda, bet mājinieku kontu ar precīzu tālmetienu atvēra Kristofers Ričards. Kad nospēlētas bija četras minūtes, ar triecienu grozā no augšas izcēlās Stīvs Zaks, atjaunojot līdzsvaru uz tablo (7:7). Spēle turpināja ritēt kā pa viļņiem, piecus punktus pēc kārtas gūstot viesiem, bet tad bumbu grozā no augšas ar sodu trieca Zaks. Tikmēr Edgars Jeromanovs turpināja būt precīzs no tālās distances, kas jūrmalniekiem ļāva saglabāt nelielu pārsvaru. Pirmā desmitminūte noslēdzās ar rezultātu 23:16.

Otro ceturtdaļu ar precīzu tālmetienu ievadīja Endrū Šmits, palielinot rezultāta starpību līdz 10 punktiem. “Liepājas/Triobet” uzbrukumu uz priekšu vilka garie spēlētāji, četrus punktus gūstot Arnoldam Helmanim, kā arī atkal ar triecienu grozā no augšas izceļoties Zakam (22:26). Mājinieki veica 12:2 izrāvienu, kas atkal ļāva atjaunot līdzsvaru, bet pēc Helmaņa tālmetiena liepājnieki pirmo reizi arī izvirzījās vadībā (31:30). Otrā laukuma galā regulāri punktus guva Iļja Gromovs, neļaujot pretiniekiem turpināt izrāvienu. Pirmā puslaika izskaņā “Jūrmala/Fēnikss” trīs punktu deficītu pārvērta trīs punktu pārsvarā, komandām dodoties atpūtā pie rezultāta 40:37.

Trešās ceturtdaļas pirmajās sešās minūtēs komandas nedemonstrēja to rezultatīvāko sniegumu, bet liepājnieki tomēr spēja veikt 9:3 izrāvienu. Uz brīdi viesi atguva iniciatīvu, bet atgriezties vadībā neizdevās. Liepājas komandas viesspēlētāji turpināja būt produktīvi, izvirzot mājiniekus vadībā ar 53:46. Trešās ceturtdaļas pēdējā sekundē pēc video atkārtojuma noskatīšanās tika ieskaitīts Edmunda Elkšņa tālmetiens, rezultāta starpībai sarūkot līdz viena tālmetiena tiesai (52:55).

Ceturtās ceturtdaļas ievadā komandas cīnījās kā līdzīga ar līdzīgu, turpinot cerēt uz panākumu. Ceturtdaļas vidū platu soli pretī uzvarai spēra “Liepāja/Triobet”, kad pēc Ginta Antropa precīzā tālmetiena rezultāts uz tablo bija 70:60. Jeromanovs nepalika atbildi parādā, īsā laikā realizējot divus tālmetienus (66:72). Mājinieki kontrolēja spēles gaitu, bet Kristaps Mediss ne uz brīdi neļāva atslābt. Tiesa pusotru minūti līdz pamatlaika beigām “Liepāja/Triobet” atradās vadībā ar 80:71, ar ko pietika uzvarai. Mediss turpināja spēlēt lieliski, samazinot rezultāta starpību līdz četriem punktiem, bet tas arī bija viss. “Liepāja/Triobet” svinēja panākumu ar rezultātu 85:76.

Uzvarētāju rindās ar 21 punktu un septiņām atlēkušajām bumbām izcēlās Kristofers Ričards, 19 punkti un 18 atlēkušās bumbas Stīva Zaka kontā, bet 18 punktus guva Arnolds Helmanis. “Jūrmalas/Fēnikss” labā attiecīgi 19 un 16 guva Kristaps Mediss un Edgars Jeromanovs, kurš atdeva arī septiņas rezultatīvas piespēles.

“Liepāja/Triobet” – “Jūrmala/Fēnikss” 85:76 (16:23, 21:17, 18:12, 30:24)

“Liepāja/Triobet”: Ričardss 21 (7 ab), Zaks 19 (18 ab), Helmanis 18, Leimanis 11 (12 rp), J.Antrops 8, Sokolovs 5, G.Antrops 3, Krastiņš, Čavars, Šukteris, Grigaļūns, Aizpurs.
“Jūrmala/Fēnikss”: Mediss 19 (2pts 3/4, 3pts 4/5), Jeromanovs 16 (7 rp), Gromovs 14 (8 ab), Elksnis 8, Šimts 8 (8 ab), Kušnirovs 4, Roberts 3, Ziediņš 2, Pinete 2, Feldmanis, Štelmahers.