“Liepāja”/”Triobet” zaudē arī atbildes spēlē un nepārvar BBL ceturtdaļfinālu

09.03.2017 00:00

Latvijas komanda “Liepāja”/”Triobet” trešdien “Triobet” Baltijas Basketbola līgas (BBL) ceturtdaļfināla atbildes spēlē viesos ar 93:109 (20:27, 29:21, 17:30, 27:31) piekāpās Lietuvas klubam Pasvāles “Pieno žvaigždes”.

Liepājnieki divu spēļu summā zaudēja ar rezultātu 173:198, līdz ar to sezonu turpinot vairs tikai Latvijas čempionātā.

Atbildes mačā liepājnieku rindās rezultatīvākais bija Artūrs Ausējs, kurš guva 30 punktus, izcīnīja piecas bumbas zem groziem, veica piecas rezultatīvas piespēles un izprovocēja septiņus noteikumu pārkāpumus. Pa 13 punktiem sameta Malkolms Grifins un Karls Entonijs Montgomerijs, bet 11 punkti Rihardam Bērziņam.

Tikmēr pretiniekiem pa 18 punktiem sameta Ņikita Balašovs un Ēvalds Zabass.

Mača sākumā neliels pārsvars bija viesiem, taču pirmās ceturtdaļas otrajā pusē “Pieno žvaigždes” pārņēma vadību un ceturksni uzvarēja ar 27:20. Otrajā ceturksnī “Liepāja”/”Triobet” basketbolistiem izdevās veiksmīga pakaļdzīšanās, kas pirmo puslaiku ļāva uzvarēt ar 49:48, bet divu spēļu summā bija astoņu punktu deficīts.

Pagalam neveiksmīga Latvijas komandai bija trešā ceturtdaļa, kurā četru minūšu laikā tika ielaisti 14 bezatbildes punkti, kā rezultātā no minimāla deficīta (52:54) tika iekrāti mīnus 16 punkti, kas divu spēļu summā nozīmēja jau tikpat kā zaudētas cerības uz pusfinālu. Turpinājumā mača gaita izlīdzinājās, taču “Liepāja”/’Triobet” cieta zaudējumu mačā un noslēdza dalību BBL.

Abu komandu iepriekšējā mačā Liepājas basketbolisti zaudēja ar 80:89, lai gan ceturtā ceturkšņa trešajā minūtē rezultāts bija vēl neizšķirts 69:69.