“Liepāja/Triobet” zaudē arī mājās un noslēdz BBL sezonu

08.03.2016 20:21

Ar zaudējumu “Triobet” Baltijas Basketbola līgas sezonu noslēgusi “Liepāja/Triobet”. Ceturtdaļfināla atbildes spēlē Liepājā arī neizdevās uzveikt Tartu “TU/Rock” basketbolistus, atzīstot pretinieku pārākumu ar rezultātu 76:80 un divu spēļu summā piekāpjoties ar 31 punkta starpību.

“Liepāja/Triobet” pirmajā spēlē Tartu sev izkārtoja neiespējamo misiju, jo, lai pārvarētu ceturtdaļfināla barjeru, Liepājā vajadzēja atspēlēt 27 punktu deficītu (66:93). Bija skaidrs, ka liepājniekiem ir pa spēkam gūt revanšu savā laukumā, bet par uzvaru divu spēļu summā un iekļūšanu pusfinālā varēja sapņot tikai pats lielākais optimists.

Maču ar precīziem tālmetieniem sāka Tanels Soks un Jānis Antrops. Liepājnieki izvirzījās vadībā ar 8:5, bet pāris minūtes vēlāk nokļuva minimālos iedzinējos. Mājinieki izmantoja pretinieku kļūdas un atjaunoja trīs punktu pārsvaru, bet ilgi uz metieniem no distances nevarēja paļauties, kamēr Tartu komandas basketbolisti vairāk sliecās uz spēli groza apakšā. Liepājas komandas spēlētājiem bija grūtības ar pretinieku apturēšanu, kas Uvim Helmanim lika ņemt minūtes pārtraukumu pie nelabvēlīga rezultāta 14:17. Pārtraukums mājiniekiem nāca par labu un palīdzēja veikt 6:0 izrāvienu. “TU/Rock” gan atbildēja ar to pašu. Gala rezultātā pirmās 10 minūtes noslēdzās ar rezultātu 23:22 Tartu komandas labā.

Otro ceturtdaļu ievadīja Jāņa Antropa precīzais tālmetiens, bet nākamo divu minūšu laikā “Liepāja/Triobet” ieguva piecu punktu pārsvaru (31:26). Līdz ceturtdaļas vidum “TU/Rock” izdevās atspēlēties un atjaunot nelielu pārsvaru, bet otrā laukuma galā tālmetienu realizēja Gints Antrops, atgriežot mājiniekus vadībā. Turpinājumā cīņa ritēja punkts punktā, liepājniekiem cenšoties lauzt cīņas gaitu ar ātru spēli un presingu pa visu laukumu. Pirmā puslaika izskaņā laukuma saimnieki iekrāja četru punktu pārsvaru, bet pirms došanās atpūtā pustālo metienu realizēja Mareks Doroņins, uzstādot puslaika gala rezultātu 44:42 mājinieku labā.

Līdzīgi kā pirmo, arī otro puslaiku ar precīzu tālmetienu sāka Tanels Soks. Mājinieku spēle uzbrukumā kliboja, kas pakāpeniski sāka atsaukties arī aizsardzībā. Saprotot, ka sērijas liktenis ir izšķirts, Uvis Helmanis sāka variēt ar sastāvu, dodot minūtes laukumā rezervistiem. “TU/Rock” spēlētāji to izmantoja, ceturtdaļas vidū esot vadībā ar 56:47. Tuvojoties ceturtdaļas izskaņai, komandas sāka spēlēt ātri un atraisīti. Divas ar pusi minūtes līdz ceturtdaļas beigām viesi bija vadībā ar 11 punktu pārsvaru, bet tas sāka rukt.

Ceturto ceturtdaļu “Liepāja/Triobet” sāka vairs ar piecu punktu deficītu, bet pusotras minūtes laikā atgriezās vadībā (62:61). Viesi atbildi parādā nepalika, īsā laikā atjaunojot četru punktu pārsvaru. “TU/Rock” turējās vadībā, bet liepājnieki nepadevās, cenšoties noslēgt BBL sezonu ar uzvaru. Nepilnu pusotru minūti līdz pamatlaika beigām liepājnieki sadeldēja deficītu līdz minimumam, bet nākamajā uzbrukumā nespēja izrauties vadībā. Mājiniekiem vēl bija viena iespēja panākt izlīdzinājumu, bet tā netika izmantota. “TU/Rock” nosargāja uzvaru mačā ar rezultātu 80:76 un tādējādi triumfēja arī divu spēļu summā, iekļūstot pusfinālā.

Tartu komandas labā 17 punktus guva un sešas rezultatīvas piespēles atdeva Evaldas Žabas, bet 14 punkti, deviņas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles Janara Talta kontā. “Liepājas/Triobet” rindās ar 23 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām izcēlās Deivids Hiks, bet 18 punkti Krisam Ričardsam.

“Liepāja/Triobet” – “TU/Rock” 76:80 (22:23, 22:19, 12:19, 20:19).