Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

“Liepāja/Triobet” zaudē arī pusfināla otrajā spēlē

12.05.2016 19:15

Aldaris Latvijas Basketbola līgas finālam vēl vienu soli pretī spērusi “Valmiera/Ordo” basketbolisti. Valmierieši izbraukumā pusfināla sērijas otrajā spēlē ar rezultātu 80:71 uzveica “Liepāju/Triobet”, izvirzoties vadībā sērijā ar 2-0.

Pusfināla sērijas, kura ilgs līdz kādas komandas trīs uzvarām, pirmajā spēlē “Valmiera/Ordo” savā laukumā apliecināja savu favorītu statusu, spējot izcīnīt uzvaru ar rezultātu 68:55. Liepājnieki savā laukumā bija gatavi revanšam, bet bija skaidrs, ka tas nebūs viegls uzdevums.

Spēles sākumā laukumā dominēja divi basketbolisti, Kvameins Mičels un Armands Šķēle, kuri nepilnās četrās minūtēs guva 12 punktus, kamēr liepājnieki nespēja atklāt savu rēķinu mačā. Liepājas komandas uzbrukumu ar trīs punktu gājienu atdzīvināja Klāvs Čavars, kā arī laukumā devās pirmo spēli izlaidušais Kriss Ričardss, uz kuru mājinieki lika sava veida cerības. Tieši viņš pie rezultāta 3:15 realizēja tālmetienu, samazinot mājinieku deficītu. “Valmieras/Ordo” spēle uzbrukumā pirmajā ceturtdaļā bija ļoti augstā līmenī, bet vēl lielāki nopelni bija aizsardzībā, ļaujot pretiniekiem astoņās minūtēs gūt vien deviņus punktus. Atlikušajā laikā liepājnieki spēja nedaudz atspēlēties, pirmajai ceturtdaļai noslēdzoties ar rezultātu 24:15.

Otro ceturtdaļu atkal labāk sāka “Valmiera/Ordo”. Četrus punktus guva melnā darba darītājs Akselis Vairogs, palīdzot savai komandai veikt 6:1 izrāvienu. Spēlē strauji saruka rezultativitāte, kas viesiem ļāva saglabāt vairāk nekā 10 punktu pārsvaru. Redzamākais spēlētājs Liepājas komandā bija Klāvs Čavars, kurš spēlēja pietiekami rezultatīvi. Tikmēr pirmā puslaika izskaņā savainojumu guva Kvameins Mičels, kurš gan otrajā puslaikā atgriezās laukumā. Pirmā puslaika izskaņā liepājniekiem bija iespēja atgūt otrajā ceturtdaļā zaudēto, bet pēdējais uzbrukums palika nerealizēts. Komandas devās atpūtā pie rezultāta 37:26.

Pēc lielā pārtraukuma komandas vēl īsu brīdi spēlēja kā līdzīga ar līdzīgu, bet tad valmierieši atsāka dominēt abos laukuma galos, nedodot pretiniekiem nekāds cerības uz labvēlīgu rezultātu šajā mačā. Rezultāta starpība sasniedza arī 22 punktu pārsvaru, līdz ar ko mača liktenis bija izšķirts. Trešā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 58:35. Līdz ar to ceturtā ceturtdaļa vairs bija tikai formalitāte. “Liepāja/Triobet” basketbolisti savu līdzjutēju priekšā gan nevēlējās tik vāji noslēgt šo maču. Mājinieki piespieda ātri pretiniekiem sakrāt piezīmju normu, kā arī sadeldēja deficītu līdz 16 punktiem (47:63). Valmieras komanda ātri attapās un atjaunoja 20 punktu pārsvaru. Liepājnieki vēlreiz nedaudz atspēlējās, sāka segt ciešāk pretiniekus, bet kļūdas neļāva saasināt spēli. Liepājnieki centās cik vien spēka, bet izliets tomēr bija pārāk daudz, valmieriešiem svinot otro uzvaru ar rezultātu 80:71.

Rezultatīvākais Valmieras komandā ar 14 punktiem bija Kvameins Mičels, bet attiecīgi 12 un 11 punkti Aigaram Šķēlem un Mārtiņam Laksam, kura rēķinā arī septiņas atlēkušās bumbas. “Liepājas/Triobet” labā 16 punktus guva Klāvs Čavars.

“Liepāja/Triobet” – “Valmiera/Ordo” 71:80 (15:24, 11:13, 9:21, 36:22) Sērijā: 0-2.

“Liepāja/Triobet”: Čavars 16, Ričardss 12, J.Antrops 9, G.Antrops 7, Dželetovičs 7, Leimanis 6, Sokolovs 5, Krastiņš 4, Aizpurs 2, Hiks 2, Garoza 1, Šukteris.

“Valmiera/Ordo”: Mičels 14, Aig.Šķēle 12, Laksa 11 (7 ab), Arm.Šķēle 9, Vairogs 9, Blaus 6, Bērziņš 6 (8 ab), Rozītis 4, Jonāts 4, Kaufmanis 4, Gabrāns 1, Vīņauds.