Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

“Liepāja/Triobet” zaudē arī “Tartu”

10.09.2016 20:24

Sestdien “LOC kausa” pēdējā grupu turnīra spēlē Liepājā mājinieki “Liepāja/Triobet” ar rezultātu 73:78 atzina Igaunijas vicečempiones “Tartu” pārākumu. Svētdien liepājnieki par piekto vietu turnīrā spēlēs pret Artūra Štālberga, Edmunda Valeiko un Inga Jakoviča pārstāvēto “Nizhny Novgorod”.

Agris Galvanovskis gan mačam pieteiktajā sastāvā, gan pamata pieciniekā bija veicis vairākas izmaiņas, un šodien tas palīdzēja. Pirmā ceturtdaļa ritēja punkts punktā un tikai izskaņā Tartu komanda ar nelielu izrāvienu (5:0) ieguva lielāko pārsvaru pirmajā puslaikā (17:12), tomēr līdz ceturtdaļas beigām tas tika gandrīz pilnībā iznīcināts (17:16).

Labi spēlē no rezervistu soliņa iesaistījās 22 gadus vecais Kārlis Pauls Lasmanis, kurš realizēja visus trīs metienus no spēles un pirmajā puslaikā ar septiņiem punktiem bija rezultatīvākais liepājnieku rindās. Arī otrajā ceturksnī viesi bija par nieka tiesu labāki un puslaika pārtraukumā komandas devās pie 34:32 par labu Tartu vienībai.

Otro puslaiku labāk iesāka igauņi un pēc Tīta Soka tālmetiena panāca līdz tam lielāko pārsvaru mačā (43:37). Arī ceturtdaļas turpinājumā Tartu turēja nelielu vadību un pēc Gerta Dorbeka tālmetiena panāca plus septiņi (50:43). Pēdējo ceturtdaļu igauņi sāka ar četriem punktiem pēc kārtas, panākot plus desmit (64:54), bet mājinieki uz to atbildēja ar Rozīša, Ausēja un Butjankova punktiem, kas atkal ļāva atjaunot cerības. Sekoja Kuka kļūda un piezīme, vēlāk neprecīzs Ausēja tālmetiens (visā mačā viņam trīspunktniekos – 1/7) un igauņi ātri atjaunoja desmit punktu pārsvaru (70:60).

Nepilnas divas minūtes pirms mača beigām Ausējs beidzot trāpīja savu pirmo tālmetienu, panākot mīnus divi liepājniekiem (70:72), bet Latīfa Makmalana uzņemšanās nākamajos uzbrukumos rezultātu nedeva un 37 sekundes pirms beigām igauņi atkal palielināja pārsvaru līdz četriem punktiem (70:74). Viesi savu uzvaru noturēja, liekot “Liepājai/Triobet” piedzīvot otro zaudējumu turnīrā – 73:78.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 18 punktiem bija Gerts Dorbeks, 15 pievienoja spēcīgais lietuviešu centrs Dominiks Milka, savukārt Igaunijas izlases spēka uzbrucējam Janaram Taltam 14 punkti, septiņas atlēkušās bumbas un trīs pārtvertas bumbas. Liepājnieku labā pa 14 punktiem guva Latīfs Makmalans un Artjoms Butjankovs, kuram arī 13 bumbas pie groziem. Raiens Kuks pievienoja 11 punktus.

Tartu – Liepāja/Triobet 78:73 (17:16, 17:16, 26:22, 18:19).

Liepāja/Triobet: Butjankovs 14, Makmalans 14, Kuks 11, Ausējs 9, Lasmanis 9, Krastiņš 8, Rozītis 8, Vuciņš, Bērziņš, Garoza.

Turnīra finālā “Ventspils” svētdien spēlēs pret “Parma” vienību. Par trešo vietu sacentīsies “Tartu” un “Lietkabelis”, savukārt par piekto vietu spēlēs “Liepāja/Triobet” un “Nizhny Novgorod”.