Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

“Liepāja/Triobet” zaudē “Jēkabpils” basketbolistiem – 66:69

25.05.2015 20:37

“Aldaris” LBL bronzas medaļas otro gadu pēc kārtas ieguvusi “Jēkabpils” komanda, kura šodien ar 69:66 pārspēja “Liepāju/Triobet”, svinot uzvaru visā sērijā ar 3:1.

“Jēkabpils” par spīti “Liepājas/Triobet” favorītu statusam bija pratusi uzvarēt divās no pirmajām trim bronzas sērijas spēlēm, kas deva iespēju jau šovakar pielikt punktu sezonai. Spēles likmi gan apzinājās abas komandas, un pirmajā ceturtdaļā punktu guvums bija visai rets notikums – 12:12.

Otrajā ceturtdaļā “Jēkabpils” izdevās veiksmīgs izrāviens, kas pēc Mikus Sokolova precīzā tālmetiena sniedza septiņu punktu pārsvaru. Sokolovs pirmajā puslaikā sameta deviņus punktus un kopā ar Rinaldu Sirsniņu un Maiku Burvelu savāca 27 no komandas 33 punktiem. Liepāja gan nekur tālu neatpalika Jāņa Antropa pūļu dēļ, jo viņš pirmajā puslaikā guva 11 punktus.

Arī trešajā ceturtdaļā “Jēkabpils” turējās pāris punktu vadībā, savukārt intriga mačā palika arvien aktuālāka lieta. Jānis Antrops ceturtdaļas izskaņā prata gūt piecus punktus minūtes laikā, un, lai arī Sokolovs svarīgā mirklī atbildēja ar precīzu pustālo, Edgara Žeļoņa divi soda metieni noveda pie tikai divu punktu deficīta.

Aizsardzība dominēja arī pamatlaika pēdējā ceturtdaļā, kuras sākumā Jānis Antrops nopelnīja nesportisko piezīmi, bet “Jēkabpili” uzreiz pēc tās sarūgtināja Kristapa Miglinieka tālmetiens, bet piecas minūtes pirms beigām Antrops vēlreiz iemeta trejaci un pēc ilgāka laika pasniedza vadību viesiem. Burvels šajā brīdī uzņēmās iniciatīvu, guva sešus punktus pēc kārtas un atkal neizšķirts 60:60.

Saspringtajās pēdējās minūtēs Antrops un Džonsons Liepājai neprecīzi uzbruka no tālās līnijas – “Jēkabpils” izkaroja atlēkušo bumbu un ar tālu piespēli pāri visam laukumam atrada Burvelu, kurš panāca 63:60. Lieliska kombinācija ļāva Žeļonim ātri divus punktus atgūt, kamēr Teilors aizmeta divus sodiņus garām, taču atkal “Jēkabpils” agresīvi izcīnīja bumbu uzbrukumā, un pēc tam Burvels atjaunoja +3. Antropa kļūda un Sirsniņa soda metieni deva “Jēkabpilij” +4, bet Mažutis iemeta ļoti sarežģītu tālmetienu sešas sekundes pirms beigām. Taču “Jēkabpils” uzvaru vairs neizlaida no rokām un varēja svinēt atkārtoti iegūtās bronzas medaļas.

“Jēkabpils” rindās vairāk nekā trešdaļu komandas punktu guva Burvels (28 punkti), bet Sirsniņš pievienoja 14 punktus. “Jēkabpils” daudz biežāk ieguva tiesības izpildīt soda metienus un trāpīja 25 no 34, kamēr “Liepāja/Triobet” tikai septiņus no 11. Liepājnieku rindās Jānim Antropam pieci precīzi tālmetieni un 24 punkti.

“Jēkabpils” – “Liepāja/Triobet” 69:66 (12:12, 21:17, 16:18, 20:19).

Jēkabpils: Burvels 28, Sirsniņš 14, Sokolovs 11,Dušelis 6, Šeļakovs 5, Veselovs 4, Teilors 1.

Liepāja/Triobet: J. Antrops 24, Žeļonis 10, Helmanis 9, Miglinieks 6, Mažutis 6, Jurevičus 5, Jahovičs 4, Blaus 2.