“Liepāja” turpina uzvaru sēriju

25.10.2016 21:20

Jau ceturto uzvaru pēc kārtas izcīnīja Agra Galvanovska vadītā “Liepāja”/”Triobet”, kas smagi sāka sezonu, bet šovakar ar 78:54 savā laukumā pārspēja “Rapla”, kas netrāpīja nevienu no 24 tālmetieniem, un nostūma pretiniekus no pirmās vietas tabulā.

“Rapla” pirmās pusotras minūtes laikā guva sešus punktus pēc kārtas (6:0), bet Dāvis Rozītis piektās minūtes beigās atjaunoja līdzsvaru (6:6). Prieki gan bija īsi, jo viesi atbildēja ar vēl nopietnāku izrāvienu – slovēņu saspēles vadītājs Domens Bratožs trīs minūtes vēlāk panāca jau 12 punktu starpību (18:6).

Vēl otrās ceturtdaļas sākumā igauņiem bija deviņu punktu pārsvars (22:13), taču pamazām sāka iespēlēties arī liepājnieki un, gūstot 13 punktus pēc kārtas, ceturkšņa vidū jau bija priekšā ar četriem punktiem. Vispirms Raiens Kuks pirmoreiz izvirzīja mājiniekus vadībā (23:22), bet pēcāk Rozītis guva divus punktus ar sodu (26:22). Izšķirošo izrāvienu “Liepāja”/”Triobet” veica trešajā ceturtdaļā, kad nepilnu piecu minūšu laikā no 32:30 panāca 48:34 un ceturkšņa beigās jau bija priekšā ar 60:40. Beigās kurzemniekiem uzvara ar 78:54.

Latvijas čempionātā liepājnieki ar diviem panākumiem sešās spēlēs ieņem vien septīto vietu un, ierēķinot arī Baltijas līgu, sezonu sāka ar pieciem zaudējumiem pēc kārtas, taču pēdējos trīs mačos kurzemnieki svinējuši trīs uzvaras. Latvijas čempionātā ar 86:74 tika pārspēta “Ogre”/”Kumho Tyre”, ar 90:84 – “Barons kvartāls”, bet Baltijas līgā ar 81:76 tika uzvarēti arī jūrmalnieki. Savukārt “Rapla” Igaunijas čempionātā ar trim uzvarām četrās spēlēs ierindojas ceturtajā pozīcijā.

“Liepāja”/”Triobet” – “Rapla” 78:54 (13:20, 19:8, 28:12, 18:14).

Liepāja: Makmalens 21 (2p. – 6/17, 3p. – 3/5, 8rp), Krastiņš 15 (3p. – 4/7), Pollards 11 (4pb), Rozītis 9 (7ab), Kuks 8, Bērziņš 7, Aizpurs 5, Pīternieks 2, Vārna, Ausējs (5kļ), Šukteris.

Rapla: van der Marss 24 (10ab), Bratožs 10 (3p. – 0/5, 4kļ, 4pb), Pāsoja 8, Kajupanks 6, Svaress 2 (3p. – 0/7, 8ab, 4kļ), Lipss 2, Volaids 2, Rūts, Kaldre.