Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

“Liepāja” nodrošina vietu LBL pusfinālā

Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfinālu pēc vienas sezonas pārtraukuma sasniedza “Liepāja”, kas ceturtdaļfināla sērijas ceturtajā spēlē izbraukumā pārspēja (71:54) “Latvijas Universitāti”.

15.04.2023 19:01

Pirmajā puslaikā liepājnieki veica divus apjomīgus izrāvienus, pirmajā ceturksnī no 8:9 panākot rezultātu 22:9, savukārt otrajā desmitminūtē viesiem no Kurzemes gūstot 16 punktus pēc kārtas un panākot 44:27. Starp tiem LU izdevās izlīdzināt spēles gaitu, īsā laika posmā piecus punktus iemetot Reinim Avotiņam, kā arī 3+1 gājienu veicot Gustavam Kārlim Kampusam.

“Liepājas” rindās spēles sākumā spilgtu sniegumu uzbrukumā parādīja bijušais LU basketbolists Kārlis Žunda, kurš guva astoņus no komandas pirmajiem 17 punktiem.

Puslaiku pārtraukumā liepājnieki devās ar 15 punktu pārsvaru (44:29) kabatā.

Otrā puslaika ievadā LU pietuvojās līdz rezultātam 37:46, tomēr pēcāk “Liepāja” atkal spēja attālināties (54:37). Studenti gan turpināja apliecināt raksturu, dažu minūšu laikā rezultāta starpību sadeldējot līdz astoņiem punktiem (46:54). Mājiniekus gan piezemēja Jura Vītola precīzais tālmetiens (58:46) trešās ceturtdaļas izskaņā.

Izšķirošo triecienu pretiniekiem “Liepāja” veica laika intervālā no ceturtās ceturtdaļas trešās līdz septītajai minūtei, kad viesi no Kurzemes guva desmit punktus pēc kārtas, iegūstot līdz tam brīdim lielāko pārsvaru (68:50). Izrāvienu diriģēja bijušie LU vienības līderi Žunda un Birkāns, kā arī Kārlis Šiliņš un Ričards Daniels Vanags.

Rezultatīvākais basketbolists šodienas cīņā bija 25 gadus vecais Žunda, kurš guva 17 punktus, trāpot piecus no septiņiem tālmetieniem.

Liepājnieki pusfinālā spēkosies pret valsts čempioni “VEF Rīgu”.