Pirmdiena, 6. maijs Didzis, Gaidis

Basketbola klubs “Liepāja” Valmierā uzvar LIBL spēlē

“Liepāja” piektdien Valmierā svinēja uzvaru “Pafbet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) spēlē. Liepājnieki ar 88:65 (17:12, 23:18, 25:17, 23:18) pieveica “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”.

24.11.2023 20:56

Triju zaudējumu virkni pārtraukt lūkojošā “Liepāja” no pirmajām minūtēm spēja apliecināt pārākumu, pārņemot vadību un pakāpeniski palielinot to līdz pat cīņas noslēgumam.

Otrajā ceturksnī liepājnieki iemeta desmit punktus pēc kārtas, savukārt otrā puslaika ievadā viesiem padevās deviņu punktu izrāviens, kurzemniekiem panākot 49:30.

“Liepāja” trešajā desmitminūtē attālinājās līdz pat +25 (63:38), tās rindās vadošās lomas spēlējot Kristapam Ķilpam un Klāvam Dubultam, kurš dominēja valmieriešu groza apakšā.

Mājinieki ar amerikāņu Tēšona Čerija un Šona Naita centieniem līdz trešā ceturkšņa beigu daļai guva deviņus punktus pēc kārtas, panākot 47:63 un spēli padarot kaut nedaudz intriģējošāku.

Tomēr ceturtdaļas pēdējā sekundē notikušais kuriozs savā veidā raksturoja Valmieras komandas pēdējā laika sniegumu – tik tikko punktus guvušais Naits savā laukuma pusē nevajadzīgi pārkāpa noteikumus pret Kristiānu Šulcu, kurš tobrīd grasījās veikt tālmetienu.

“Liepājas” basketbolists trāpīja divus no trim soda metieniem, viesiem pirms pēdējām desmit minūtēm +18 (65:47).

Dueļa noslēdzošajā cēlienā Kurzemes vienība pat uz brīdi neradīja šaubas, vai tā no Valmieras aizbrauks ar uzvaru.

Liepājnieku rindās ar 25 punktiem (9/11 metienos no spēles, 4/5 soda metienos), septiņām atlēkušajām bumbām un astoņām rezultatīvām piespēlēm spilgtāko sniegumu parādīja Ķilps. Bijušajam Valmieras kluba basketbolistam Dubultam 17 punkti (8/8 – 2p., 1/2 – s.m.) un sešas atlēkušās bumbas.

Centra spēlētājs Viktors Iļjins “Liepājas” sastāvā debitēja ar 13:44 minūtēs gūtiem četriem punktiem (2/4 – 2p., 0/1 – 3p.), izcīnītām piecām atlēkušajām bumbām, trim noteikumu pārkāpumiem un lietderības rādītāju -12.

“Liepāja” 7. decembrī uzņems Pērnavas Ostas komandu, savukārt šomēnes bez uzvarām palikušie valmierieši decembra pirmajā dienā spēkosies pret “VEF Rīgu”.

“Valmiera Glass”/ViA – “Liepāja” 65:88 (12:17, 18:23, 17:25, 18:23)

Valmiera: Elksnis 17 (4 atl.b., 6 izprov.piez.), J. Kaufmanis 13, Sīpoliņš 11 (8 atl.b., 5 izprov.piez.), Naits 9 (6 atl.b., 5 piez., 6 izprov.piez.), Zelizņaks 7, Zrno 1 (5 atl.b., 4 izprov.piez.), Karlsons 1 (4 izprov.piez.), P. Miglinieks, Greitāns.
Liepāja: Ķilps 25 (7 atl.b., 8 rez.p., 4 izprov.piez.), Dubults 17 (6 atl.b.), Rob. Freimanis 11 (6 atl.b., 4 piez.), E. Krūmiņš 11 (5 atl.b., 5 kļ., 4 piez., 6 izprov.piez.), O. Bērziņš 5 (4 atl.b.), K. Miglinieks 5, R. Avotiņš 5, Šulcs 5, Iļjins 4 (5 atl.b.), Vitoļskis, Bajārs, Soldatenoks.