Liepāja zaudē komandai “Valka/Valga”

10.03.2018 19:17

“Olybet” Latvijas Basketbola līgā pie trešās uzvaras pēc kārtas tika “Valka/Valga” basketbolisti, kuri, ar rezultātu 89:81 pārspējot “Betsafe/Liepāju”, pakāpās uz piekto vietu turnīra tabulā.

Mačs sākās ar Kārļa Lasmaņa trejaci, bet uzreiz viņam atbildēja bijušais komandas biedrs Toms Leimanis, šaujot grozā savu metienu aiz trejača līnijas. Vēl vienu trejaci grozā raidīja Kristaps Miglinieks, bet vadību liepājniekiem atguva Roberta Krastiņa rezultatīvās darbības. Saspringta cīņa turpinājās visas ceturtdaļas laikā, bet līdz ar pirmo desmit minūšu beigu signālu divus punktus ar sodu guva Krists Pīternieks. Viens no pieredzējušajiem liepājniekiem realizēja arī soda metienu, tādējādi dodot mājiniekiem pēc desmit nospēlētām minūtēm pārsvaru ar 33:26.

Mača otro pusi “Valka/Valga” uzsāka ar septiņu punktu izrāvienu. Izlīdzinājumu spēlē “Valkai/Valgai” izdevās gūt četras minūtes līdz trešās ceturtdaļas beigām, kad trejaci grozā raidīja Elvijs Mičulis – 60:60. Līdz perioda noslēgumam abas vienības vairākas reizes apmainījās ar nelielu vadību, bet pēdējais vārds piederēja Tomam Leimanim, kura precīzie soda metieni pirms noslēdzošajām desmit minūtēm “Valkai/Valgai” deva vadību ar 68:67.

Noslēdzošajās desmit minūtēs turpinājās saspringta cīņa par uzvaru. Abas komandas apmainījās ar vadības grožiem, tomēr līdz ceturkšņa vidum neviena no komandām tālāk par trīs punktu starpību aizbēgt nespēja. Septiņu punktu izrāvienu ceturdaļas vidū izdevās veikt viesiem, ar precīziem metieniem izceļoties Tomam Leimanim un Kristapam Migliniekam. Tādējādi “Valka/Valka” nokļuva vadībā ar 82:77. Noslēdzošajās mača minūtēs kurzemnieku centieni atspēlēties nebija sekmīgi un Egerts Hallers vēl vairāk palielināja “Valkas/Valgas” pārsvaru, kas robežpilsētu komandai mača galotnē ļāva svinēt uzvaru ar 89:81.