Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Foto un video: “Liepāja” Latvijas kausa finālā zaudē “VEF”

Latvijas basketbola “Užavas” kausa otrajā finālspēlē pēc turnīra atjaunošanas triumfējusi “VEF Rīga” komanda, Liepājā ar rezultātu 87:66 apspēlējot vietējo komandu. Tādējādi Jāņa Gailīša trenētā komanda saglabāja savā īpašumā Latvijas kausu.

19.02.2023 19:19

Sākumsastāvi:
Liepāja: Birkāns, Bērziņš, Vanags, Freimanis, Helmanis.
VEF Rīga: Kouzijs, Zoriks, Ate, Miška, Brukss.

Spēle sākās ar niknu liepājnieku pieredzējušo spēlētāju Arnolda Helmaņa un Roberta Freimaņa cīņu zem groziem, taču sagādātās otro uzbrukumu iespējas jaunākie kolēģi nerealizēja. Vēla mājinieku atgriešanās aizsardzībā ļāva no Rucavas nākošajam VEF kapteinim Artim Atem panākt 9:2.

Liepājnieki gana sekmīgi tika līdz brīvām trejaču metienu pozīcijām, tomēr vairākkārt nokaitētajā atmosfērā salīdzinoši mazpieredzējušākajiem mājiniekiem rociņas nodrebēja un metieni nebija precīzi. Pašās ceturtdaļas beigās Ojārs Bērziņš trāpīja stūra trejaci, uz tablo noliekot rezultātu 12:24.

Interesanta iemesla dēļ aizkavējās otrās ceturtdaļas sākums. Ceturtdaļu pārtraukumā norisinājās līdzjutēju konkurss, kurā līdzjutējiem bija paredzēts izdzert alus kausu. Tomēr “VEF Rīga” līdzjutējam nesanāca novērtēt situāciju un viss alus tika izgāzts pa grīdu laukuma centrā. Grīdas uzkopšana prasīja visai ilgu laiku, liekot spēlētājiem nedaudz atdzist.

Otrajā ceturksnī līdz 18 punktu pārsvaram rīdzinieku pārsvars pieauga pēc Ates un Vefiņa līdera Kristera Zorika precīzajiem trejačiem, uz kuriem liepājnieku aizsardzība nepaspēja norotēt. Par mājinieku pirmo spēlētāju bez Bērziņa, kurš trāpīja trejaci, kļuva Juris Vītols, trāpot tālo ceturtdaļas vidū (21:34).

Tuvojoties puslaika beigām, trīs trejačus īsā laikā grozā iegrabināja Roberts Freimanis, sadeldējot atstatumu līdz astoņiem punktiem. Pirms puslaika beigu signāla savu trešo tālmetienu grozā raidīja mazsalacietis Bērziņš, ļaujot “Liepājai” puslaika atelpā doties uz emocionālā pacēluma viļņa – 35:40.

Ja pirmā puslaika izskaņā VEF basketbolistiem problēmas sagādāja liepājnieku spēle ar “mazo sastāvu”, tad otrajā puslaikā Artūrs Visockis-Rubenis mēģināja pretiniekus pārsteigt ar savu trīs vadošo garo spēlētāju spēlēšanu vienlaicīgi. Tādu spēles manieri liepājnieki gan varēja izmantot tikai līdz trešās ceturtdaļas vidum, kad Kārlis Šiliņš tika nosūtīts atpūsties ar četrām piezīmēm.

Ar iespaidīgu bumbas triecienu grozā no augšas pāri pretspēlētājam izcēlās Zoriks, kurš veica trīs punktu gājienu, panākot 53:44. Māris Gulbis grozā meta trejaci ar atsitienu pret dēli, bet Zoriks virs stīpas uzkarināja bumbu Nasira Bruksa dankam. Pirms noslēdzošā ceturkšņa rezultāts bija 67:55 par labu rīdziniekiem.

Pēdējā ceturtdaļā no sava ceļa pretī uzvarai VEF ar piektajām piezīmēm noslaucīja Ričardu Vanagu un Robertu Freimani, tādējādi liekot trenerim Visockim-Rubenim raudzīties soliņa tālākā gala virzienā. “Liepājas” rindās iespēju iziet laukumā saņēma karts no 12 spēlei pieteiktajiem spēlētājiem, bet rīdzinieki aizsoļoja līdz panākumam ar 87:66, otro gadu pēc kārtas triumfējot kausa izcīņā.

Fināla vērtīgākā spēlētāja apbalvojumu saņēma Kristers Zoriks, kurš sakrāja 18 punktus un veica sešas rezultatīvas piespēles. 15 punktus uzvarētāju labā sakrāja Anrijs Miška, bet pie 14 tika Māris Gulbis.

“Liepājas” sastāvā “Užavas” kausa finālcīņā 13 punktus guva Roberts Freimanis, 12 sakrāja Ojārs Bērziņš, kurš visus savus precīzos metienus veica no tālās distances, bet pie 11 punktiem tika Kārlis Šiliņš.

“Liepāja” – “VEF Rīga” 66:87 (12:24, 23:16, 20:27, 11:20)

Liepāja: Freimanis 13, Bērziņš 12, Šiliņš 11, Vanags 10, Helmanis 8, Birkāns 6 (8 rez.p.), Vītols 4, Visockis-Rubenis 2, Meinarts, Soldatenoks, Kilups, Vuciņš.
VEF Rīga: Zoriks 18 (6 rez.p.), Miška 15, Gulbis 14, Ate 12, Kouzijs 11, Klerenss 9, Brukss 5 (12 atl.b.), Krūmiņš 3.