“Liepājai” ar piekto piegājienu izdodas noturēt uzvaru pār “Ventspili”

“Pafbet” Latvijas un Igaunijas basketbola līgā principiālu uzvaru izcīnījusi “Liepāja”. Pēc četriem zaudējumiem pret “Ventspili”, ar piekto mēģinājumu šajā sezonā liepājniekiem izdevās būt pārākiem ar rezultātu 79:78.

Dāvis Geks (Foto: Ģirts Gertsons)
30.03.2021 21:33

Pirms dažām dienām “Ventspils” piedzīvoja teju vai kaunpilnu sakāvi pret “VEF Rīga” ar 44 punktu deficītu. Tam vajadzēja sapurināt komandu cīņai pret “Liepāju”, ko, lai arī smagās cīņās, tomēr iepriekšējās četras reizes bija izdevies pieveikt. Liepājnieki alka paņemt vismaz vienu uzvaru, palīdzot arī “Ogrei” cīņā par otro vietu regulārajā sezonā, no kuras “Ventspili” šķir viena uzvara.

Spēle aizritēja kā pa viļņiem, te vienai, te otrai komandai spējot veikt nozīmīgus izrāvienus. Gan pēc puslaika, gan trešās ceturtdaļas “Ventspilij” bija niecīgs divu punktu pārsvars, bet ceturtajā ceturtdaļā “Liepāja” ieguva izšķirošo pārsvaru, ko ar lielām pūlēm, neskatoties uz Ausēja un Kofija centieniem izraut kaut neizšķirtu, izdevās noturēt.

Rezultatīvākais “Liepājas” rindās ar 19 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām bija Dāvis Geks, bet 16 punkti Gunta Sīpoliņa rēķinā. “Ventspils” labā 23 punktus guva Artūrs Ausējs, bet attiecīgi 16 un 15 punkti Viljamam Reimanam un Krisam Kofijam, kurš izcīnīja arī 10 atlēkušās bumbas.

Spēles sākumā vadībā izvirzījās mājinieki, kuri spēja nosargāt nelielo pārsvaru līdz pirmās ceturtdaļas otrajai pusei, kad Dāvis Geks īsā laikā guva piecus punktus, ļaujot “Liepājai” uz brīdi iegūt vadību (13:12). Ceturtdaļas pēdējās trijās minūtēs liepājnieki palika tukšā, kamēr “Ventspils” izvirzījās vadībā ar 24:14.

Otrās ceturtdaļas sākumā Zigmāram Raimo izdevās sadeldēt viesu deficītu, bet nopietnāku atspēlēšanos ar tālmetienu apturēja Artūrs Ausējs, kurš neilgi pēc tam atjaunoja 10 punktu pārsvaru (32:22). Ceturtdaļas otro pusi ar izrāvienu sāka “Liepāja”, 14 punktu deficītu samazinot līdz četriem (32:36). Viesi labi aizvadīja ceturtdaļas beigas, ļaujot “Ventspilij” doties lielajā pārtraukumā vien ar divu punktu pārsvaru – 40:38.

Trešās ceturtdaļas sākumā “Liepājai” padevās vēl viens izrāviens, kas ļāva izvirzīties vadībā (46:42). Līdz ceturtdaļas vidum Reimanam izdevās iekustināt “Ventspils” uzbrukumu, tādējādi izlīdzinot cīņas gaitu un arī rezultātu (51:51). Raimo ar pāris sekmīgiem uzbrukumiem izvirzīja “Liepāju” vadībā, bet līdz ceturtdaļas beigām neliels izrāviens padevās “Ventspilij” (59:57).

Ceturtā ceturtdaļa sākās ar līdzīgu spēkošanos, bet tad liepājnieki veica izrāvienu un iekrāja deviņu punktu pārsvaru (71:62). Izrāvienu ar precīzu tālmetienu pārtrauca Ausējs, sākoties izšķirošajām trim minūtēm pamatlaikā. Šis atkal bija Krisa Kofija laiks, kurš darīja visu, ko varēja, lai izglābtu savu komandu no zaudējuma.

Pusotru minūti līdz pamatlaika beigām Renārs Birkāns atjaunoja sešu punktu pārsvaru, bet otrā laukuma galā Ausējs vēlreiz trāpīja no distances (72:75).

Turpinājumā viņš realizēja četrus soda metienus, kamēr liepājnieki atbildēja ar to pašu.

Pēdējā uzbrukumā Edgars Lasenbergs nerealizēja tālmetienu, bet pie atlēkušās bumbas tika Kofijs, kurš raidīja bumbu grozā. Ar to gan bija par maz, “Liepājai” izcīnot uzvaru ar rezultātu 79:78.

“Ventspils” – “Liepāja” 78:79 (24:14, 16:24, 19:19, 19:22)

“Ventspils”: Ausējs 23, Reimans 16 (6 ab), Kofijs 15 (10 ab), Gulbis 8 (6 ab), Šeļakovs 6 (10 ab, 4 pb), Ķilps 5, Mediss 2, Randls 2, Lasenbergs 1.
“Liepāja”: Geks 19 (7 ab), Sīpoliņš 16, Birkāns 14 (6 rp), Raimo 12, Gromovs 10 (16 ab), Blumbergs, 4, Bērziņš 2, Krastiņš 2, Ozolinkevičs.