Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

“Liepājai” neizdodas izbēgt no sagrāves pret “Kalev/Cramo”

01.10.2018 21:16

“Olybet” Latvijas – Igaunijas apvienotajā basketbola līgā otro zaudējumu divās dienās piedzīvojuši “Liepājas” basketbolisti. Liepājnieki izbraukumā cieta sagrāvi pret Igaunijas čempioni Tallinas “Kalev/Cramo” ar rezultātu 57:97.

Abas komandas jaunajā sezonā aizvadījušas pa vienai spēlei. Tallinas “Kalev/Cramo” Latvijas un Igaunijas čempionu duelī pārspēja “Ventspili” ar 97:85, bet “Liepāja” rezultatīvā mačā ar 82:99 atzina citas Tallinas komandas “Tal Tech” pārākumu. Liepājniekiem šī bija otrā spēle divās dienās, bet šoreiz ar teju nekādām cerībām uz panākumu.

Spēli komandas sāka ārkārtīgi rezultatīvi, nedaudz vairāk nekā divās nospēlētajās minūtēs sametot 20 punktus. Liepājnieki spēlēja gana atzīstami, lai pēc trīs spēlētām minūtēm būtu līdzās pretiniekiem (11:11). Līdzīgi kā pirmajā mačā, “Liepājas” rindās daudz ar bumbu spēlēja Džastins Džonsons, bet ļoti labi spēli iesāka Justs Nauseds, atzīmējoties ar astoņiem punktiem. Pirmās ceturtdaļas otrajā pusē mājinieki sāka spēlēt agresīvāk nekā uzbrukumā, tā aizsardzībā, kas ļāva nostiprināties lielākā vadībā. “Liepājas” aizsardzībā atkal bija caurumi, kas “Kalev/Cramo” ļāva tikt pie brīviem metieniem. Divas minūtes līdz ceturtdaļas beigām to parādīja arī Ivans Almeida, kurš skaisti trieca bumbu grozā no augšas. Almeida trāpīja arī tālmetienu, kopā ceturtdaļā guva 21 punktu, palīdzot savai komandai uzvarēt ceturtdaļu ar 38:28.

Otrajā ceturtdaļā “Kalev/Cramo” nedaudz palielināja savu pārsvaru, bet komandas zaudēja savu lielo rezultativitāti, kas bija pirmajā ceturtdaļā. Pēc četrām nospēlētām minūtēm mājiniekiem bija 16 punktu pārsvars (49:33). Ceturtdaļas otrajā pusē liepājnieki mocījās uzbrukumā, daudz spēlējot bumbu pa perimetru, bet soda laukumā īsti netika. Tikmēr pretinieki izdarīja spiedienu groza apakšā, bet ar sekmēm metienos bija kā bija. Pirmo reizi vismaz 20 punktu pārsvaru Tallinas komanda ieguva minūti līdz puslaika beigām, bet tas noslēdzās ar rezultātu 58:37.

Trešās ceturtdaļas ievadā komandas nespēlēja ātru basketbolu. Pirmajās trīs minūtēs rezultāta starpība principā nemainījās (62:42). Nākamajās divās minūtēs “Kalev/Cramo” groza apakšā palielināja pārsvaru līdz 25 punktiem. Tallinas komandas potenciāls bija daudz lielāks, kas izpaudās laukumā. Liepājnieki nebija gatavi kādam nopietnākam izrāvienam, kas atlikušo spēli padarīja par formalitāti. Mērķis varēja būt izbēgt no sagrāves. Uz brīdi likās, ka liepājnieki spēs sadeldēt deficītu zem 20 punktiem, bet ceturtdaļas neveiksmīgā izskaņa to liedza. Pēc 30 spēlētām minūtēm “Kalev/Cramo” bija vadībā ar 81:51.

Ceturtajā ceturtdaļā liepājnieki bija bezspēcīgi. Vairāk nekā piecās minūtēs izdevās gūt vien divus punktus, kamēr rezultāta starpība pieauga teju līdz 40 punktiem (91:53). Ja “Tal Tech” palika pie 99 gūtiem punktiem, tad “Kalev/Cramo” pat tik daudz neiespēja. Mājinieki neizmantoja savas iespējas, bet tāpat uzvarēja ar četrdesmit punktu pārsvaru. Līdz ar to parādījās, cik tomēr tālu jaunizveidotais Liepājas klubs ir tālu no Latvijas un Igaunijas augstākā līmeņa. Spēle noslēdzās ar rezultātu 97:57.