Trešdiena, 1. maijs Ziedonis

“Liepājai” pārspēks priekšlaicīgi noslēgtā mačā

BK “Liepāja” komanda šovakar aizvadīja pārbaudes cīņu Lietuvā, kurā ar rezultātu 81:78 noslēdza spēli pret “Gargždai”.

08.09.2023 23:08

“Liepājas” basketbolisti devās salīdzināt spēkus ar Lietuvas līgā vietu nosargājušo “Gargždai”, kura nedēļas pirmajā pusē ar 95:87 bija pārāka pār Latvijas vicečempioni “Ventspili”.

Otra Kurzemes vienība līdzvērtīgi cīnījās ar lietuviešiem, pēc desmit spēlētām minūtēm esot iedzinējos ar -4, bet puslaika izskaņu sagaidot ar +3. Pēdējo ceturtdaļu komandas sāka ar līdzsvaru uz rezultāta tablo, tomēr hallē karstuma dēļ bija sakrājies pamatīgs kondensāts, spēles laukumu padarot ārkārtīgi slidenu.

Pēc vairākiem spēlētāju kritieniem komandu pārstāvji vienojās par spēles pārtraukšanu trīs minūtes pirms 40 nospēlēto minūšu robežas. Mača pārtraukšanas brīdī “Liepāja” bija priekšā ar 81:78.

Slidenajā laukumā izdevās iztikt tikai ar sasitumiem, izvairoties no savainojumiem. Kamēr galvenais treneris atrodas Manilā, Arvja Stecka vadītās “Liepājas” komandas rindās nedaudz līdz “double-double” rādītājiem pietrūka Kristapam Migliniekam, kurš guva 16 punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas.

Pie 14 gūtiem punktiem tika Kristaps Ķilps. Tāpat desmit gūto punktu robežu pārsniedza Ojārs Bērziņš, kuram 11 punkti.

Līdz “double-double” neaizsniedzās Roberts Freimanis, kurš palika ar deviņiem punktiem un desmit atlēkušajām bumbām.

Saldenieks Klāvs Dubults tika pie deviņiem punktiem un sešām bumbām. Pretējās komandas rindās Latvijas līdzjutējiem atmiņā palikušais Juliuss Juciks guva 11 punktus, bet pērnā gada “Viimsi” līderis Malīks Topins palika ar pieciem.

“Gargždai” – “Liepāja” 78:81 (29:25, 17:24, 21:18, 11:14)

Liepāja: Miglinieks 16 (9 atl.b.), Ķilps 14, Bērziņš 11, Freimanis 9 (10 atl.b.), Dubults 9, Avotiņš 8, Šulcs 6, Krūmiņš 4 (5 rez.p.), Soldatenoks 2, Bajārs 2.