Pirmdiena, 6. maijs Didzis, Gaidis

“Liepājai” pārtrūkst trīs panākumu sērija

“Pafbet” Latvijas-Igaunijas apvienotajā basketbola līgā otrdienas vakarā “Liepāja” ar rezultātu 78:85 piekāpās Jāņa Gailīša trenētajai “VEF Rīga”. Liepājnieki spēles gaitā no -17 pietuvojās līdz trīs punktu atstatumam, bet cīņā par sezonas sesto uzvaru tomēr piekāpās.

14.11.2023 21:08

Rīdzinieku rindās rezultatīvākais spēlētājs ar 14 gūtiem punktiem bija komandas kapteinis Dairis Bertāns. Par punktu mazāk guva Puertoriko centra spēlētājs Arnaldo Toro, kurš atkārtoja Klāvam Dubultam piederošo līgas rekordu ar 21 izcīnītu atlēkušo bumbu.

“Liepājas” rindās ar 30 punktiem izcēlās Kristaps Ķilps.

Sākumsastāvi:

Liepāja: Krūmiņš, Miglinieks, Ķilps, Freimanis, Dubults.
VEF: Adamss, Bertāns, Bērziņš, Pinjeiro, Toro.

Vefiņa centieniem veikt agru izrāvienu vienpersonisku atbildi deva Kristaps Ķilps, kurš individuāli savai komandai guva deviņus punktus pēc kārtas, izvirzot “Liepāju” vadībā ar 9:7.

Pirmās ceturtdaļas vidū rīdziniekus spārnoja Brendana Adamsa bumbas trieciens grozā no augšas, drīz vien Jāņa Gailīša audzēkņiem atgūstot spēles vadību un pirmo desmitminūti pabeidzot ar 26:21.

Otrajā ceturksnī individuāli spēli uz sevi ņēma “VEF Rīga” svaigākais sastāva papildinājums Džaizeks Lotijs, kura precīzie metieni ļāva melnajai nāvei panākt +10. Puslaika atpūtā komandas aizsoļoja pie “Liepājas” atrašanās pakaļskrējēju pozīcijā ar rezultātu 35:45.

Lai gan “VEF Rīga” kapteinis Dairis Bertāns trešās ceturtdaļas vidū ar tālmetienu panāca viesu komandai +17, tomēr liepājnieki balto karogu Svētās Annas baznīcas tornī neizkāra. Kurzemnieki turpināja demonstrēt pretsparu, Ojāra Bērziņa trejacim sadeldējot starpību līdz nieka astoņiem punktiem (56:64).

Pēdējās ceturtdaļas pirmajā minūtē Kristiāns Šulcs samazināja atstatumu līdz vairs tikai pieciem punktiem. Vefiņa atbilde sekoja ar Adamsa un Bertāna trejačiem, kuri lika Artūram Visockim-Rubenim saukt savu komandu uz minūtes apspriedi.

“Liepājas” deficītu līdz -3 sadeldēja Šulca tālmetiens un divi sodiņi (67:70). Divas minūtes un 20 sekundes līdz spēles laika beigām svarīgu tālo metienu grozā raidīja Alberts Putāns, palielinot rīdzinieku drošības spilvenu līdz desmit punktiem.

Liepājnieku izredzes iegāza divi no groza apakšas nerealizēti metieni, laupot iespēju šosezon atkārtot pērn veikto panākumu, pārspējot galvaspilsētas komandu savā laukumā.

“VEF Rīga” savu sezonas sesto uzvaru guva ar rezultātu 85:78.

“Liepāja” – “VEF Rīga” 78:85 (21:26, 14:19, 21:19, 22:21)

Liepāja: Ķilps 30, Krūmiņš 14, Šulcs 10, Avotiņš 9, Bērziņš 7, Miglinieks 3, Dubults 3, Vitoļskis 2, Freimanis, Bajārs.
VEF: Bertāns 14, Toro 13 (21 atl.b.), Gulbis 13, Adamss 13, Lotijs 11, Pinjeiro 11, Putāns 4, Blūms 3, Bērziņš 3, Butirins, Pinnis.