“Liepājai” sagrāve Pērnavā

Bezcerīgi piekāpjoties cīņā par atlēkošajām bumbām, BK ”Liepāja” sestdien Pērnavā piedzīvoja smagāko sakāvi šosezon. ”Pärnu Sadam” basketbolisti ar rezultātu 90:63 sarūpēja teju 400 kilometrus mērojušajiem liepājniekiem ceļamaizi atpakaļmaršrutam – devīto zaudējumu 14 mačos.

10.12.2022 19:12

Roberts Džeriņš

BK ”Liepāja” starta piecnieks: Birkāns, Šulcs, Vanags, Žunda, Helmanis.

Lai gan uz Igauniju mūsējie devās spēcīgajā sastāvā, ierindā atgriežoties arī Vanagam, divciparu skaitļa attālumā mājinieki nonāca pēc piecām pirmajām minūtēm (5:15).

Iepriekšējā cīņā fantastiskā manierē pret ”Ventspili” atspēlējušās un uzvaru izcīnījušās lauvas labi atminas aroda aprakstu un ar trim trejačiem pēc kārtas jau līdz ceturtdaļas beigām paguva piecelties no dēļiem (22:25).

Lai augšup raustos vēlreiz gan rakstura tovakar bija par maz. Otro ceturtdaļu laukuma saimnieki sāka ar teicamu precizitāti, groza pakājē izcīnot citu mazo uzvaru pēc citas.

Perioda centrā tablo signalizēja mūsējiem par visai neglaimojošu 30:46 un no šī nokdauna kurzemnieki tā arī nespēja atgūties, beigu beigās atzīstot ”Ostas” basketbolistu pārākumu ar 63:90.

Pēc cēloņiem arī šoreiz tālu nav jālūko, jo cīņā par otrajām iespējām mūsējie piekāpās kardināli – 23 pret 53 bumbām, līdz ar to pēc 37 no 41 netrāpītā pirmā metiena no spēles liepājnieku uzbrukumi beidzās ar steigšanos atpakaļ aizsardzībā.

Savukārt pēc nokavētām epizodēm zem groza gan otrajā, gan pirmajā stāvā 24 likumsakarīgas reizes mājinieki izpaudās no soda metiena atzīmes, 17 punktus tādējādi arī gūstot.

Tāpat klupšanas akmens šoreiz pamatsastāva vīru precizitātes dārziņā. Artūrs Visockis-Rubenis plaši rotēja ar spēlētājiem, un rezervisti beigu beigās sameta vairāk nekā starta piecnieka kungi.

Pēc zaudējuma ”Liepāja” noslīdējusi uz 12. vietu turnīra tabulā. Nākamā pieturvieta Valmiera, kur mūsējie uz panākumu joslas centīsies atgriezties sestdien.

Liepājas” punktu guvēji: Šiliņš 15 (6 a.b.), Helmanis 10, Žunda 9, Soldatenoks 6, Meinarts 5, Vanags 4, Vītols 4, Birkāns 4, Šulcs 1, Bērziņš.