“Liepājai” sestais zaudējums pēc kārtas

“Pafbet” Latvijas-Igaunijas basketbola līgā ar sesto neveiksmi septiņās spēlēs nācās samierināties “Liepājas” basketbolistiem, kuri izbraukuma spēlē ar 69:81 piedzīvoja zaudējumu pret ģeogrāfiski vistālāk ziemeļos bāzēto turnīra komandu “Viimsi”.

07.11.2021 19:39

“Liepāja” iesāka trīs spēļu izbraukuma sēriju, kam pēc izlašu pauzes sekos viesošanās Tallinā pie “Kalev” un spēle Raplā. Liepājnieki no savām pirmajām sešām spēlēm piecas aizvadījusi savā laukumā.

Kurzemes komandu iegāza lielais kļūdu skaits – 26. Septiņreiz bumbu šajā spēlē pazuadēja Zigmārs Raimo, sešas reizes Roberts Bērziņš, bet piecas kļūdas pieļāva jaunai Juris Vītols.

Turnīra debitantes “Viimsi” ceturto panākumu kaldināja latviešu centrs Ronalds Zaķis, kurš pret liepājniekiem izcēlās ar 15 punktiem, 12 atlēkušajām bumbām un divām pārtvertām bumbām.

“Liepāju” pirmajā ceturtdaļā uz priekšu veda Verners Kohs, kurš sakrāja desmit punktus, ļaujot kurzemniekiem būt minimālā vadībā. Otrajā ceturksnī liepājniekiem punkti krājās krietni gausāk un spēles vadības grožus pārņēma “Viimsi”. Puslaika izskaņā izceļoties Devinam Herisam, liepājniekiem pārtraukumā nācās iet ar astoņu punktu deficītu – 28:36. Jāatzīmē, ka savainojumā iedzīvojās liepājnieku saspēles vadītājs Renārs Birkāns, kurš nevarēja palīdzēt komandai spēles otrajā daļā.

Otrajā spēles pusē katram “Liepājas” rezultatīvajam uzbrukumam mājinieki spēja dot atbildi, neļaujot Artūra Visocka-Rubeņa komandai būtiski sadeldēt rezultāta starpību. Liepājnieki neatrada argumentus kā piebremzēt “Viimsi” aizsargu Rainu Veidemanu, kurš ar Ronaldu Zaķi izveidoja labu sapratni jau pērnajā sezonā, kopā spēlējot Vācijas komandā Rostokas “Seawolves”. Par spīti spēles laikā pieļautajam lielakam kļūdu skaitam, “Liepāja” ar Kārļa Žundas trejaci un Koha ofensīvo spurtu atgriezās cīņāpar uzvaru, pietuvojoties līdz četru punktu starpībai (59:63).

Četras minūtes pirms spēles beigām Kurzemes komandas atspēlēšanās mēģinājumiem stāvbremzi norāva divi pēc kārtas realizēti Karla-Johana Lipsa stūra trejači. Sāli liepājnieku brūcēs trīs minūtes pirms beigām iebēra neveiksmīga epizode, kurā Roberts Bērziņš uzkāpa uz pretinieka kājas un iedzīvojās potītes traumā. Skanot spēles beigu signālam, liepājniekiem ar rezultātu 69:81 nācās konstatēt, ka piedzīvots sestais zaudējums pēc kārtas apvienotajā Latvijas-Igaunijas līgā.

“Viimsi” – “Liepāja” 81:69 (18:19, 18:9, 15:16, 30:25)
Viimsi: Veidemans 19, Lipss 18, Heriss 16, Zaķis 15 (12 atl.b.), Lāne 8, Jurkatāms 3, Sunds 2, Rikbergs, Vene.
Liepāja: Kohs 27, Raimo 10 (10 atl.b., 7 kļ.), Žunda 9, Birkāns 8, Vītols 7, Šiliņš 6, Krastiņš 2, Bērziņš (6 kļ.), Hlebovickis, Salmiņš.