Foto un video: Liepājas basketbolistēm zaudējums pirmajā Baltijas līgas ceturtdaļfināla mačā

“BioSil” Baltijas sieviešu basketbola līgā sākušās izslēgšanas cīņas. Ceturtdaļfināla pirmajā duelī SBK “Liepāja/LSSS” savā laukumā ar 60:82 (15:25, 16:18, 10:22, 19:17) piekāpās Klaipēdas “Neptunas-Amberton”.

20.03.2024 20:27

SBK “Liepāja/LSSS” starta piecnieks: Šmite, Koreņika, Ķīvīte, Aploka, Kaupmane.

Galvenā trenera Rūdolfa Rozīša trenētā komanda pamatturnīrā nopelnīja bilanci 11-11 un izcīnīja sesto vietu.

Liepājnieces regulārajā sezonā apsteidza četras Latvijas komandas, kā arī Lietuvas klubus “Aistes-LSMU” un “Panevežys”.

Savukārt Klaipēdas “Neptūnas” pamatturnīra pēdējā spēlē zaudēja “TTT Rīgai” un atkāpās no otrās uz trešo vietu.

Regulārajā sezonā kurzemnieces mājās zaudēja pretiniecēm ar 64:74, savukārt viesos piekāpās ar 57:73. Pirms aizvadītā mača sešās savstarpējās cīņās rezultāts bija 1-5 Lietuvas kluba labā.

Liepājas komanda Baltijas līgas “play-off” sacentīsies trešo reizi un pirmo reizi spēlē pret Lietuvas komandu.

Pirmajā piegājienā 2020. gadā mūsējās divu spēļu summā uzvarēja “RSU” ar 166:136, bet divus gadus vēlāk studentes bija pārākas ar 146:137.

Pretinieču rindās sekmīgi cīnās savulaik Liepāju pārstāvošā Rūta Stiprā, bet kurzemnieču rindas pirms izslēgšanas cīņām pastiprināja Paula Kļeščova, kurai sezona Vācijā noslēgusies.

Maču sekmīgāk uzsāka viešņas, kas demonstrēja fizisku spēli un ar spiedienu groza tuvumā ātri panāca astoņu punktu pārsvaru.

Liepājnieces pēc biklā ievada sakārtoja aizsardzību, izlīdzināja spēli, un rezultāta starpība vairs būtiski nepieauga.

Neveiksmīgi mājinieces aizvadīja pirmās ceturtdaļas galotni, kad lietuvietes īsā laika sprīdī iemeta piecus punktus.

Spēles otro daļu mājinieces iesāka ar Martas Kaupmanes trejaci un Madaras Šmites raidījumu no groza apakšas, pēc kā viesu komanda sapulcējās uz minūtes apspriedi.

Arī turpmākā spēles gaita puslaikā bija saistoša – liepājnieces ar ciešu segšanu apgrūtināja viesu sadarbības, tomēr atkal iegāza galotne, kurā klaipēdietes noorganizēja 8:0 izrāvienu, pārtraukumā dodoties ar 12 punktu handikapu.

Rūdolfs Rozītis otrajā puslaikā gana ātri pieprasīja minūtes pārtraukumu, jo viešņu līderes regulāri tika pie brīviem metieniem.

Mūsējām grūtības sagādāja Marinas Solopovas apturēšana, kura 25 minūtēs jau iekrāja 17 punktus.

Lai gan kurzemnieces aizsardzībā darbojās arvien augstāk, ieslēdzot enerģisku presingu, tomēr būtisku pavērsienu tas neieviesa, un oponentes turpināja dominēt.

Noslēdzošajā ceturtdaļā spēle kļuva atraisītāka un komandas sava groza tuvumā kļuva pielaidīgākas.

Treneri laukuma malā aktīvi rosināja spēlētājas pieturēties pie nospraustā scenārija, un dzirdīgākas ausis šoreiz bija viešņām, kas nepilnas trīs minūtes līdz pamatlaika beigām sasniedza jau 30 punktu pārsvaru.

Pēdējos uzbrukumos lauvenes sasparojās un ar 10:2 izrāvienu rezultātu padarīja nedaudz pieklājīgāku.

Viešņu kapteine Rūta Stiprā atzīmējās ar 12 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām, bet mājiniecēm rezultatīvākā ar 12 punktiem bija Estere Petrus.

Atbildes spēle notiks 22. martā Klaipēdā. Uzvarētājas pusfinālā spēlēs pret “LCC International University” un Kauņas “Aistes-LSMU” pāra uzvarētāju.